Apartament z podłogą z OSB

Apartament z podłogą z OSB
Architektka Małgorzata Krzanowska ze studia projektowego Utopia nie boi się łączyć sprzecznych elementów. Na salony tego warszawskiego apartamentu wkroczyła więc płyta OSB, a kuchnia dzięki przemysłowym meblom zamieniła się w prawdziwy kulinarny warsztat.
33

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Podłoga z OSB
Podłoga z OSB
OSB to bardzo niedoceniony materiał - jest trwały, wodoodporny i do tego bardzo tani. Ujmuje też szczerością i ciekawą fakturą. Świetnie sprawdza się jako materiał wykończeniowy do podłóg. W tym mieszkaniu przykrył płytki gresowe, które nie pasowały do koncepcji wystroju wnętrza.
Salon
Salon
Jasna szarość i beż i tylko niezbędne sprzęty. Dzięki temu salon wydaje się większy.
Jadalnia
Jadalnia
Jadalnia to przedłużenie kuchni. Nad stołem zawisła polska lampa - projekt z lat 60.
Kuchnia jak warsztat
Kuchnia jak warsztat
Architektce gotowanie kojarzy się z pracą w warsztacie, dlatego zamiast standardowych szafek wykorzystała meble przemysłowe.
Fronty z OSB
Fronty z OSB
Zmywarka oraz szafka pod zlewem zostały schowane za frontami z płyty OSB. By było ciekawiej, architektka pomalowała je w graficzne wzory.
Kuchenny przybornik
Kuchenny przybornik
Meble warsztatowe mają wiele zalet. Do ich stalowych okuć można przypinać magnesy, mają również przymocowaną listwę magnetyczną, do której dopinane są noże. Ściana nad blatem wyłożona jest zaś płytą perforowaną - w otwory można wbić haczyki i zawiesić na nich kuchenne przybory.
Pokój dziecięcy
Pokój dziecięcy
Modułowy regał powstał z kubików o różnych rozmiarach. Dodatki dobrane konsekwentnie w dwóch kolorach - niebieskim i żółtym - panują nad dziecięcym chaosem.
Miejsce do nauki
Miejsce do nauki
Podwójne biurko to blat wsparty na koziołkach. Nad nim farbą tablicową namalowano tablicę, która sprawdza się jako pomoc w nauce i miejsce na dziecięce rysunki.
Łazienka
Łazienka
Za wodoodporną tapetą w grochy zniknęły niechciane płytki. Z płyty OSB wykonano blat oraz regał na kosmetyki. Ten materiał świetnie sprawdza się również w łazience, dzięki dużej odporności na wilgoć.
Toaleta
Toaleta
Architektka ścianę w toalecie ozdobiła nietypową instalacją - kolorowe rolki papieru toaletowego pozawieszała na stalowych bolcach.
Galeria w przedpokoju
Galeria w przedpokoju
Do ekspozycji dziecięcych rysunków posłużyła stalowa linka i klipsy biurowe.
Sypialnia
Sypialnia
Jako lampki nocne wykorzystano żarówki w miedzianych oprawkach, które zawieszono nad łóżkiem. Lustrzany pas nad łóżkiem optycznie powiększa przestrzeń.
Gabinet
Gabinet
W pokoju do pracy stanęło biurko projektu architektki. Z drewnianych kubików powstał modułowy regał. Dodatkowe miejsce do przechowywania wygospodarowano przy oknie - na półkach z OSB poustawiano kartonowe pudła na dokumenty.
Taras
Taras
Taras to miejsce do odpoczynku i zabawy. Część jego powierzchni przykrył trawnik, dzięki czemu można się tam poczuć jak w ogrodzie. Miejsce przy wejściu do domu wyłożono deskami kompozytowymi.
Wczytywanie rekomendacji...