Dom architektki i malarza

Dom architektki i malarza
W podwarszawskim Józefowie, schowany pośród drzew stanął nowoczesny dom architektki Małgorzaty Sadowskiej i jej męża – malarza Marka Sobczyka. Wykończony w surowej stylistyce i minimalistycznie urządzony ma charakter współczesnego loftu. Za to z zewnątrz organicznie wpisuje się w krajobraz otaczającej go przyrody.
37

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Architektura
Architektura
Nowoczesna bryła domu została wykończona długimi deskami z drewna modrzewiowego. Dzięki takiej elewacji połączonej z kolorowymi nowoczesnymi drzwiami prezentuje się ekstrawagancko. Z każdej strony zaplanowano dużo, w dodatku bardzo dużych okien, by mimo otaczających dom drzew, do środka wpadało jak najwięcej dziennego światła.
Hall
Hall
Betonowe schody i sufit oraz podłoga z żywicy epoksydowej – to surowe wykończenie hallu daje jednocześnie poczucie przestronności. A gładkie białe ściany są świetnym tłem dla żółtego obrazu autorstwa pana domu. Stąd bezpośrednio wchodzi się do widocznej w głębi pracowni artysty.
Biblioteka w hallu
Biblioteka w hallu
Pani domu pomysłowo zagospodarowała wnękę w hallu książkami. Nietypowa biblioteka nie ma półek – tomy ustawiono w malownicze stosy bezpośrednio na podłodze. Wolno stojący garderobiany wieszak na okrycia wierzchnie idealnie pasuje do tej surowej industrialnej przestrzeni.
Pracownia
Pracownia
Surowo wykończona pracownia malarska została zaopatrzona w wielkie świetliki w suficie, które idealnie doświetlają miejsce pracy twórczej. Domowej przytulności wnętrzu dodają perski dywan, wizualnie ocieplający podłogę z żywicy, oraz skórzana kanapa.
Sypialnia
Sypialnia
Sypialnia ze stylowym biurkiem mieści się na parterze domu. Zrezygnowano w niej z tradycyjnego łóżka i zamiast niego na podłodze położono wysokie materace. Poza szafą jest tu też regał z książkami. Ponieważ znajduje się blisko materaca, niepotrzebny był dodatkowy stolik nocny.
Gabinet
Gabinet
Pracownia architektki znajduje się w otwartej przestrzeni części dziennej. Dwa biurka ustawiono tak, by były dobrze doświetlone światłem dziennym. Jedno na środku pokoju, tuż pod sufitowym świetlikiem, drugie – pod długim oknem z widokiem na las. Po sąsiedzku znajduje się pokój gościnny zamykany przesuwaną przegrodą z poliwęglanu.
Pokój gościnny z garderobą
Pokój gościnny z garderobą
W pokoju gościnnym rolę łóżka również pełni materac. Całą jedną ścianę pokoju zagospodarowano garderobą, która prezentuje się ciekawiej i wydaje się lżejsza wizualnie dzięki temu, że ma otwarte półki. Ścianę zdobi namalowany przez gospodarza obraz.
Łazienka
Łazienka
Minimalistyczna łazienka ma otwartą kabinę prysznicową. Jej wnętrze, podobnie jak ścianę przy umywalce wyłożono eleganckimi granitowymi płytkami. Podłużne lustro dodało optycznej głębi wąskiemu pomieszczeniu.
Kuchnia
Kuchnia
Dzięki wysokiej zabudowie przylegającej do komina efektywnie wykorzystano przestrzeń otwartej kuchni. Z przodu mieści się szafka typu cargo i lodówka, a za bocznym frontem – poręczna minispiżarnia. Kuchenny blat wykonano w bardzo wytrzymałej i odpornej na wilgoć sklejki szalunkowej.
Salon
Salon
Część mebli w salonie – stolik kawowy i regał na książki – została wykonana własnoręcznie przez właścicieli. Zamiast sofy strefę wypoczynkową urządzono eklektyczną zbieraniną foteli. Nad centralnie usytuowanym oknem zamontowano wielki ekran do rzutnika, który rozwija się w razie potrzeby.
Taras
Taras
Taras otoczony lekką barierką i umeblowany nowoczesnymi fotelami to latem drugi salon. W miejscu, gdzie stoją doniczki, podłoga jest zrobiona z metalowej kratki, aby przepuszczała światło do zlokalizowanej pod spodem pracowni. Korony drzew nad głową to naprawdę kojący widok.
Wczytywanie rekomendacji...