zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej, z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować, lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji. więcej
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Dom malarza

Dom malarza
W domu Jacka Ziemińskiego i jego rodziny w Czarnowie na dwustu metrach kwadratowych rządzą przestrzeń i sztuka. Mieszkańcom zależało na prostocie i funkcjonalności wnętrz. Zabarwili je intensywnymi kolorami, do których pan domu jako artysta ma słabość.
26

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Architektura
Architektura
Biała podmurówka i ciemne drewno na elewacji przywodzą na myśl rustykalne domostwo. Ale w środku dom jest urządzony nowocześnie i z naciskiem na funkcjonalność.
Taras
Taras
Zadaszony taras jest łącznikiem między pracownią a częścią mieszkalną. Można na nim biesiadować i odpoczywać. Służą ku temu dwie rattanowe huśtawki zawieszone „u powały”.
Przedpokój
Przedpokój
Na podłodze w strefie wejściowej położono wytrzymały i odporny na wilgoć parkiet przemysłowy. Jego wyrazista struktura ożywiła wnętrze z białą szafą wnękową. Dekoracją i praktycznym dodatkiem są kolorowe wieszaki-kule na ścianie.
Kuchnia
Kuchnia
Patchwork kolorowych kafli wysuwa się na pierwszy plan w kuchni. Białe proste meble z szafkami wiszącymi o praktycznych uchylnych frontach pozostają dyskretnie w ich tle.
Salon z jadalnią
Salon z jadalnią
Niepełna ścianka ozdobiona obrazem pana domu oddziela salon i jadalnię od kuchni. A stalowe ażurowe schody – od holu. W części wypoczynkowej znajdują się ogromna biblioteka i stół rekreacyjny.
Kolorowe drzwi
Kolorowe drzwi
Wejście do każdej z sypialni na piętrze jest oznaczone innym kolorem. Architektonicznym urozmaiceniem otwartej przestrzeni są pomalowane na biało belki stropowe.
Szafa do sufitu
Szafa do sufitu
Wnękę pod skosem w pokoju starszej córki zabudowano szafą pod wymiar. Dzięki temu jest tu dużo miejsca do przechowywania.
Łazienka
Łazienka
Białe kafle i zasłonka w oknie nadały łazience sterylny charakter. Monochromatyczny wystrój przełamała konsola pod umywalką. Właściciel wykonał ją sam z prefabrykatów.
Gabinet
Gabinet
Gabinet pani domu z bogato rzeźbionym kredensem i stołem na toczonych nogach, który służy za biurko, różni się charakterem od reszty domu. Ale podobnie jak w pozostałych pomieszczeniach nie zabrakło tu kolorowych obrazów.
Kładka
Kładka
Kładka nad tarasem to dobry punkt widokowy i komunikacyjny. Podest, strop oraz ażurowe panele na ścianach zostały wykonane z drewna.
Atelier
Atelier
Pracownia malarska przylegająca do domu ma aż 100 metrów kwadratowych. I antresolę, na której przechowywane są płótna. Za sprawą drewnianej podłogi jest tu bardzo przytulnie.
Wczytywanie rekomendacji...