Dom z rustykalnym wnętrzem

Dom z rustykalnym wnętrzem
Ditte i Matej urządzili swój dom w rustykalnym klimacie. Ale idąc za nowoczesnym trendem, odważnie otworzyli przestrzeń. Bo chcieli, by strefy do pracy i do wypoczynku przenikały się ze sobą.
16

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Kuchnia
Kuchnia
Kuchnia z drewnianymi meblami, ceramicznym zlewem i półką zamiast wiszących szafek ma rustykalny charakter. Wstawiono do niej również stary masywny stół z różnymi krzesłami. Płócienne zasłony zawieszone na lince dopełniają przytulnego wystroju.
Rustykalny detal
Rustykalny detal
By zasłonić odpływ przy zlewie, zawieszono pod nim w charakterze zasłonki haftowaną makatkę. Uwagę zwracają również inne detale - ceramiczne gałki meblowe w różne wzorki i szkliwione listwy wokół blatu oraz dwa kafle przyklejone za wylewką baterii kuchennej.
Podświetlany półwysep
Podświetlany półwysep
Półwysep kuchenny to tak naprawdę półki z drewna, którym dorobiono "korpus" z czerpanego papieru. Właścicielka przywiozła go z Korei. Mebel efektownie się prezentuje po podświetleniu od środka.
Salon
Salon
Dzięki wyburzeniu ścian ciasne pomieszczenia stały się przyjazną otwartą przestrzenią. Rozmieszczone w różnych częściach aneksu wypoczynkowego lampy tworzą relaksujący nastrój. Tkaniny przykrywające kanapę i fotel pochodzą z różnych stron świata.
Betonowa posadzka
Betonowa posadzka
Zamiast tradycyjnych kafli gospodarze zdecydowali się na posadzkę z betonu. Na cementową wylewkę nałożyli dodatkową 3-milimetrową warstwę, którą zaciera się specjalnym olejem. Efekt jest bardzo malarski i pasuje do stylu wnętrza.
Poddasze
Poddasze
Na poddaszu znajduje się sypialnia ze stylowym szezlongiem. Uroczy wypoczynkowy mebelek na toczonych nogach ciekawie prezentuje się z etnicznym chodnikiem i zieloną lampą z płatków masy perłowej. Częściowe wyburzenie ściany sprawiło, że wnętrze nabrało przestronności.
Belki
Belki
Strop na poddaszu zdjęto, dodając wnętrzu oddechu. Wyczyszczone i zaolejowane drewniane belki stały się szlachetną dekoracją wnętrza. Podobnie jak odsłonięta i odświeżona cegła ściany.
Sypialnia
Sypialnia
Cegłę przy łóżku pomalowano na kolor złamanej bieli, co optycznie powiększyło aneks. Ze strukturą ściany rywalizują faktury narzuty i koca. Wnękę przy belce nośnej zabudowano półkami z płyty gipsowo-kartonowej.
Wczytywanie rekomendacji...