Dom z widokiem na Odrę

Dom z widokiem na Odrę
Architekt Alejandro Capdevila postanowił zamieszkać na wodzie. Na wrocławskiej Odrze zbudował dom, który gdy tylko zechce, może zmienić adres. Prosta bryła pokryta szarą blachą falistą kryje proste i nowoczesne wnętrze. Można się tu poczuć jak na wakacjach za miastem.
17

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Architektura
Architektura
Niska, parterowa bryła domu w przyszłości może zostać powiększona o kolejne moduły. Jej fasadę pokrywa szara blacha falista.
Taras
Taras
Dom przycumowany jest do pomostu - to jednocześnie taras, na który można dostać się bezpośrednio z salonu.
Otwarta kuchnia
Otwarta kuchnia
Kuchnia i salon to jedna przestrzeń. Centrum stanowi wyspa, w której nogach ukryto instalację hydrauliczną, w jej blat zaś wkomponowano płytę gazową.
Okna
Okna
Dzięki oknom, które sięgają od podłogi do sufitu, we wnętrzu jest dużo naturalnego światła. Od wścibskich spojrzeń chronią plisy, które można również zwinąć od szczytu okna ku dołowi.
Ukryte drzwi
Ukryte drzwi
Szafy wnękowe oraz pomieszczenia ukryte są za przesuwnymi drzwiami z białego MDF-u. Są niemal niewidoczne - wtapiają się w tło białych ścian.
Sypialnia
Sypialnia
Minimalistyczny wystrój sypialni przełamuje podłoga z desek w ciepłym odcieniu drewna. Za ścianą za wezgłowiem łóżka mieści się garderoba. Za przesuwnymi frontami kryje się toaleta i schowek.
Łazienka
Łazienka
Łazienka stanowi część sypialni. Nowoczesna umywalka i blat tworzą całość. Jako dodatkowe miejsce do odstawiania kosmetyków służy niski, drewniany stołek.
Wanna z widokiem
Wanna z widokiem
Wolno stojącą wannę ulokowano zaraz przy oknie. Nowoczesna forma doskonale wpisuje się w minimalistyczny wystrój wnętrza.
Wczytywanie rekomendacji...