Dwupoziomowe mieszkanie w kamienicy

Dwupoziomowe mieszkanie w kamienicy
Mieszkanie na parterze starej kamienicy połączono niestandardowo z… piwnicą. Dzięki temu powierzchnia przeznaczona dla czteroosobowej rodziny powiększyła się dwukrotnie. Usunięcie części stropu dodało wnętrzu przestronności, a niższemu poziomowi – światła.
25

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Salon z jadalnią
Salon z jadalnią
Na górnej kondygnacji podłoga jest bardzo ciemna, ale jej błyszczące wykończenie odbija światło i tym samym optycznie powiększa przestrzeń. Na takim ciemnym tle ciekawie prezentują się meble i dodatki w intensywnych kolorach. We wspólnej przestrzeni zorganizowano aneks wypoczynkowy z różnymi fotelami i jadalnię.
Przedpokój
Przedpokój
Intensywnie żółte drzwi wejściowe ładnie komponują się z szarą ścianą i zdobią wnętrze nie gorzej niż abstrakcyjny obraz zawieszony po sąsiedzku. Wieszak w industrialnym stylu i czerwone krzesło zaprojektowane przez Konstantina Grcica służą za skromne, ale wyraziste wyposażenie miniprzedpokoju.
Schody
Schody
Kuchnię urządzono na poziomie dawnej piwnicy. Z salonu schodzi się do niej po metalowych lakierowanych na biało schodach. Dla spójności i rozświetlenia wnętrza na biało pomalowano także deski podłogi.
Stół kuchenny
Stół kuchenny
Przy okrągłym stylowym stole ustawiono dla ciekawszego efektu krzesła w różnych kolorach i stylach. Brak wiszącej lampy nad blatem rekompensuje stojąca vintage’owa lampa na pałąku wygiętym w łuk. Przestrzeń pod schodami wykorzystano, stawiając w niej bufet – stary mebel pomalowany na czarno-biało zyskał drugie życie.
Kuchnia
Kuchnia
Wolno stojące szafki kuchenne, wykończone stalowymi elementami harmonizują ze stalowym ekranem ochronnym nad blatem. Brak górnych szafek dodał wnętrzu oddechu. A ściany stały się tłem dla oryginalnych dodatków – wiekowego zegara czy nowoczesnej podświetlanej tablicy z zabawnym napisem.
Barierka
Barierka
Minimalistyczną metalową barierkę ozdobiono fantazyjnie słynnymi Algami braci Bouroullec. Ażurowa dekoracja z tworzywa dodała wnętrzu przytulności. I ciekawie komponuje się z żyrandolem w stylu retro.
Lampa
Lampa
Stół w jadalni oświetla lampa wykonana własnoręcznie przez właścicielkę. Marszczony klosz powstał z wielkiego nylonowego worka. We wnętrzu nie brak też innych źródeł nastrojowego światła.
Wczytywanie rekomendacji...