Mieszkanie architektki wnętrz

Mieszkanie architektki wnętrz
W swoim własnym mieszkaniu projektantka Karina Snuszka połączyła wszystko to, co lubi najbardziej - dobry design, malarstwo i szlachetne materiały. Dla wygody maksymalnie otworzyła przestrzeń dzienną. No i zrobiła sobie prezent w postaci luksusowego salonu kąpielowego.
50

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Otwarta przestrzeń
Otwarta przestrzeń
Dzięki wyburzeniu ściany salon i kuchnia znalazły się we wspólnej przestrzeni. Oryginalnym detalem architektonicznym we wnętrzu są zaokrąglone krawędzie otworów drzwiowych. Na reprezentatywny kącik składają się chińska konsola z porcelanowymi wazami z różnych części świata oraz zawieszona nad nią abstrakcja Witolda-K.
Dyskretna zabudowa
Dyskretna zabudowa
Chowane drzwi szaf kuchennych to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie. Ciemne drewno podłogi i zabudowy równoważą białe szafki połączone z obudową grzejnika. Nowoczesny wystrój uszlachetniają sztukaterie na suficie.
Półki nad blatem
Półki nad blatem
Na tle fornirowanych paneli ściennych ekspozycja białej porcelany we wzory w kolorze indygo nabrała charakteru. Książki i obraz ustawione na półkach sprawiają, że aneks jest eleganckim przedłużeniem salonu. Sąsiadującą z nim jadalnię wyposażono w nowoczesny okrągły stół z wygodnymi, tapicerowanymi skórą krzesłami.
Salon
Salon
Między salonem a kuchnią celowo pozostawiono fragment ściany, który stanowi umowną granicę stref. Dodatkowo posłużył do zawieszenia tak lubianych przez panią domu dzieł sztuki. Nowoczesna kanapa i fotele o vintage'owej formie to meble marki Flexform.
Gościnna łazienka
Gościnna łazienka
Łazienka dla gości z wolno stojącą umywalką jest biała, ale nie nudna. Elegancji dodają jej marmurowe płytki na podłodze i na ścianach pod prysznicem. Lustro na skórzanym pasku to dekoracyjny detal w przedpokoju.
Biblioteka
Biblioteka
Część korytarza przy sypialni przeznaczono na domową bibliotekę. Książki są przechowywane na dwóch grubych półkach zamocowanych we wnęce. Nad nimi zawieszono tryptyk autorstwa Ewy Budki.
Sypialnia
Sypialnia
Rolę oświetlenia nocnego w sypialni pełni nowoczesna podłogowa lampa. A ekstrawagancką ozdobą wnętrza jest lustro typu "rybie oko", które ciekawie odbija przestrzeń. W pobliżu łóżka pani domu znajduje się posłanie dla jej pupila, wykonane z eleganckiej flokowanej tkaniny.
Pomieszczenie gospodarcze
Pomieszczenie gospodarcze
Pralka i suszarka mają w tym apartamencie oddzielne miejsce. Czarne sprzęty wyglądają bardzo elegancko, zwłaszcza w zestawieniu w czarno-białą mozaiką na podłodze.
Salon kąpielowy
Salon kąpielowy
Granatowe ściany i czarna marmurowa podłoga są eleganckim kontrastowym tłem dla białej ceramiki i szafki pod umywalką. Przy wolno stojącej wannie marki Antonio Lupi zaprojektowano półki na książki, dzięki czemu wnętrze nabrało salonowego charakteru. Parapet okienny to jednocześnie półka na kosmetyki i dekoracje.
Garderoba
Garderoba
Szafy garderobiane z szarymi frontami są wyposażone w drewniane półki i szuflady na drobniejsze rzeczy. Dzięki wewnętrznemu oświetleniu łatwo w nich wszystko znaleźć.
Kabina prysznicowa
Kabina prysznicowa
Przestronna kabina prysznicowa o nieregularnym kształcie została zaopatrzona z półkę-niszę, która urozmaica architekturę wnętrza. Strefę natrysku wyłożono neutralną białą mozaiką. Nastrój wieczorem tworzy rozproszone światło padające z kulistych ażurowych lamp.
Wczytywanie rekomendacji...