Mieszkanie w otwartej przestrzeni

Mieszkanie w otwartej przestrzeni
Miłość do otwartych przestrzeni w stylu loft łączy się w tym mieszkaniu z miłością do reliktów z przeszłości. Właścicielka skorzystała z możliwości wyburzenia ściany i stworzyła wnętrze bez granic i podziałów. A do tego zachowała w charakterze ozdoby stary kaflowy piec.
13

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Przedpokój
Przedpokój
Oryginalne kinowe fotele tworzą eklektyczny zestaw ze srebrnymi dodatkami w stylu glamour – lustrem w ciekawej ramie i dekoracyjnym porożem. Przedpokój z wielkoformatową fotografią na ścianie oświetla i zdobi nowoczesna chromowana lampa.
Pracownia
Pracownia
Miejsce do pracy jest częścią salonu. Masywny drewniany blat wsparty na betonowych nogach tworzy ogromne wygodne biurko. W roli krzeseł biurowych występują współczesne ludwiki – krzesła Louis Ghost projektu Philippe’a Starcka.
Łazienka
Łazienka
Powstała w miejscu dawnej kuchni łazienka nie ma… drzwi. Ani kabiny prysznicowej – natrysk przesłania zwyczajna gładka zasłonka. Wnętrze wykończono skromnie białą mozaiką z wyrazistą czarną fugą i ozdobiono retro fotografią w sepii.
Salon
Salon
Salon sąsiadujący z tradycyjną jadalnią jest nowoczesny, ale z nutą vintage. W pomieszczeniu zachowano stary kaflowy piec, który stanowi ciekawy kontrast dla skórzanych mebli i dzieł sztuki współczesnej na ścianach. Lampa z komisu przypomina słynną Arch projektu Achille Castiglioniego.
Kuchnia
Kuchnia
Otwarta kuchnia składa się z wolno stojących lodówki i kuchennej wyspy. Blat z czarnego łupka o chropowatej powierzchni elegancko komponuje się z drewnianymi i stalowymi elementami konstrukcji. Poza roboczą, wyspa spełnia też funkcję kącika śniadaniowego, przy którym postawiono nowoczesne stołki barowe.
Szafa
Szafa
Wnękę przy biurku przeznaczono na miejsce do przechowywania dokumentów i magazynów. Stanowi je industrialna metalowa szafa, która stylistycznie komponuje się z betonową podłogą. Ukryta w niszy nie rzuca się bardzo w oczy.
Otwarta przestrzeń
Otwarta przestrzeń
Ciemna betonowa podłoga jest taka sama w całym mieszkaniu. Przestrzeń bez zbędnych podziałów wydaje się przez to większa i bardziej spójna. Każdą z przenikających się stref oświetlają ciekawe lampy w odmiennych stylach.
Wczytywanie rekomendacji...