zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej, z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować, lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji. więcej
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Mieszkanie w stylu retro

Mieszkanie w stylu retro
Mieszkanie w nowym budownictwie zostało zaaranżowane w stylu retro. Wiele pomysłów nawiązuje do wzornictwa i rozwiązań lat 50. i 60.
5
Zobacz także

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Styl
Styl
Mieszkanie w nowym budownictwie zostało zaaranżowane w stylu retro modern. Wiele pomysłów nawiązuje do wzornictwa i rozwiązań lat 50. I 60. Świetliki w ścianie doświetlają przedpokój i łazienkę dziennym światłem.
Wewnętrzne okno
Wewnętrzne okno
Pomiędzy sypialnią i łazienką jest duże wewnętrzne okno, zasłaniane żaluzją. Powiększa optycznie przestrzeń o doświetla łazienkę.
Łazienka
Łazienka
Łazienka pozbawiona jest kafli. Ściany pomalowano wodoodporną farbą, wanna obudowana jest drewnianą sklejką. Minimalistyczna armatura jest jedynym elementem ozdobnym w tym wnętrzu.
Salon
Salon
W salonie wszystkie meble są bardzo lekkie i mobilne. Ciekawym pomysłem na szafkę TV jest półka na całą szerokość ściany, na której stoją także książki. Niebieskie krzesło to projekt Ray i Charlesa Eamsów z 1950 roku.
Meblościanka
Meblościanka
Pomiędzy kuchnią a przedpokojem w miejscu dawnej ściany stanęła… meblościanka. Od strony przedpokoju jest szafą oraz pralnią, od strony kuchni kryje w sobie sprzęt kuchenny – lodówkę, piekarnik, zmywarkę. Znalazło się także miejsce na szklaną witrynkę, w której właścicielka eksponuje kolekcję "pikasiaków" – polską porcelanę z lat 50. I 60. Przy kuchennym stole stanęły krzesła zaprojektowane w 1934 roku przez Jeana Prouve,
Kuchnia
Kuchnia
Zabudowa kuchenna została wykonana na zamówienie. Swoją formą przypomina kredensy z lat 60. Wygląda raczej jak mebel do salonu niż kuchnia. Jej funkcję zdradza jedynie stalowy zlew i bateria.
Wczytywanie rekomendacji...