Mieszkanie z czarno-białym wnętrzem

Mieszkanie z czarno-białym wnętrzem
Mieszkanie pary architektów – Joanny Freudenreich i Andreasa Kubicka to precyzyjne połączenie klasyki z nowoczesnością. Architektom udało się zbudować klimat wnętrza na konsekwentnym połączeniu jedynie dwóch kolorów: czerni i bieli.
10

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Otwarta kuchnia
Otwarta kuchnia
Otwarta na salon kuchnia ma bardzo dyskretny wystrój. Sprzęt AGD wkomponowano w fronty szaf. Jedynie wyspa kuchenna przypomina o funkcji tej części pomieszczenia. Wnętrze oświetla współczesny klasyk designu, lampa Dear Ingo projektu Rona Gilada. Właściciele nie chcieli wielu lamp - dwanaście ramion-wysięgników świetnie radzi sobie z doświetlaniem kuchni.
Zabudowa kuchenna
Zabudowa kuchenna
Monolityczna czarna ściana z falowanego aluminium to zabudowa kuchenna. Matowe fronty z dyskretnymi uchwytami kryją to, czego nie powinno być widać w salonie.
Kącik jadalniany
Kącik jadalniany
Nowoczesne szafki skontrastowano z klasycznym stołem i krzesłami. Tapicerowane krzesła i stół o giętej ramie wprowadzają do kuchni salonowy wdzięk.
Wyspa kuchenna
Wyspa kuchenna
Front wyspy zabudowano takim samym materiałem, jak fronty szaf. Dzięki temu wystrój jest spójny. Zlew wpuszczono w blat wyspy - jest niemal niewidoczny. Nad nim chromowana bateria z wyciąganą wylewką, która ułatwia kuchenne porządki. Na ścianie za wyspą znalazło się miejsce na mały telewizor. Dzięki temu domownicy mogą oglądać telewizję podczas posiłków.
Salon
Salon
Nad strefą wypoczynkową góruje lampa biurkowa w skali maksi. Skórzana sofa i marmurowy stolik kawowy przywodzą na myśl modernistyczną stylistykę. Żeliwna oprawa kominka zaś to klasyczny akcent.Powieszone nad kominkiem lustro nie tylko powiększa wnętrze, ale i odbija światło z lampy umieszczonej nad wyspą kuchenną.
Sypialnia
Sypialnia
Do sypialni można wejść bezpośrednio z salonu. Również tu zachowano konsekwentną czarno-białą stylistykę. Konsekwencja obowiązuje też w zastosowanych materiałach. Na podłodze ten sam materiał, jak we wszystkich pomieszczeniach - praktyczne płytki z czarnego łupka. Na balkon prowadzą dwuskrzydłowe przesuwne drzwi ze szprosami, które wprowadzają klimat charakterystyczny dla starych kamienic.
Telewizor w łazience
Telewizor w łazience
Za dwuskrzydłowymi drzwiami w sypialni kryje się łazienka. Nad wolno stojąco wanną umieszczono na ścianie telewizor. Można go oglądać również bezpośrednio z łóżka w sypialni.
Łazienka
Łazienka
Łazienkę optycznie powiększa wysokie lustro. Sedes, by nie rzucał się w oczy, umieszczono we wnęce.
Wczytywanie rekomendacji...