Mieszkanie z czerwonym salonem

Mieszkanie z czerwonym salonem
Saska Kępa. W domu z lat 40. Joanna i jej rodzina urządzili wygodne nowoczesne mieszkanie. Z szarymi ścianami skontrastowanymi z mocną czerwienią w salonie. I kominkiem w samym centrum.
4

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Przedpokój
Przedpokój
Oryginalne schody z piękną ażurową barierką dodają mieszkaniu uroku i tworzą niepowtarzalny klimat. Wykonane z drewna sosnowego w momencie zakupu mieszkania były mocno pożółkłe, więc właściciele odświeżyli je farbą w kolorze złamanej bieli.
Jadalnia
Jadalnia
Jadalnia na półpiętrze jest bardzo klimatyczna dzięki rozproszonemu światłu płynącemu z olbrzymich lamp o papierowych kloszach. We wnętrzu zachowano oryginalny parkiet, jednak przemalowano go na jasnoszary kolor.
Biblioteczka
Biblioteczka
Ponieważ gospodarze lubią książki, pod oknem w jadalni zaplanowali dodatkową bibliotekę. Stanowią ją proste, ale funkcjonalne regały na kółkach.
Kącik do czytania
Kącik do czytania
Biblioteka nie mogła się obejść bez mebla do czytania. Wybrano do niej designerską leżankę LC4 projektu Le Corbusiera. Punktowe oświetlenie zapewniają ścienne reflektorki, które przy okazji ładnie podkreślają skandynawską szarość ścian.
Salon
Salon
W pokoju dziennym rządzi czerwień. Wybór koloru sof i zasłon podyktował współczesny abstrakcyjny obraz przywieziony z poprzedniego mieszkania. Nowoczesny wystrój ekstrawagancko zestawiono ze stylowym żeliwnym kominkiem.
Kuchnia
Kuchnia
Mała, ale przytulna. W pomalowanym na kolor intensywnej zieleni aneksie gospodarze najchętniej spędzają czas. Z odcieniem ścian kontrastują błyszczące białe meble i ceramiczny zlew w rustykalnym stylu.
Wczytywanie rekomendacji...