Pływający dom z tarasem

Pływający dom z tarasem
Na Odrze w centrum Wrocławia niedawno zameldował się Kamil Zaremba. Jego nowoczesny dom na rzece został sklasyfikowany jako „jednostka pływająca typu statek”, choć sam nigdy nie popłynie. To nietypowe mieszkanie posiada w dodatku udogodnienia rodem z najlepszego apartamentowca.
22

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Architektura
Architektura
Nowoczesna bryła domu o ciekawej kolorystyce została umieszczona na olbrzymim betonowym pływaku, dzięki któremu konstrukcja jest niezatapialna. Jedno z pomieszczeń wewnątrz przeznaczono na kotłownię, która pobiera energię z rzeki. Dach służy jednocześnie za taras.
Salon
Salon
Wszystkie pomieszczenia w tym domu mają wysokość ponad trzech metrów. To daje poczucie przestrzeni. Nowoczesna narożna kanapa w salonie została zestawiona z vintage'owym szezlongiem i starą kamerą studyjną, która pełni rolę dekoracji.
Widok na Odrę
Widok na Odrę
Wielkie okna od podłogi do sufitu oferują fantastyczny widok na Most Grunwaldzki. Ze względów bezpieczeństwa nie są one otwierane. Zamontowano w nich dla wygody elektrycznie opuszczane żaluzje.
Kuchnia
Kuchnia
Beżowo-kremowe meble kuchenne z górnymi szafkami o praktycznych uchylnych frontach są dyskretne. Na pierwszy plan wysuwa się pokryta szkłem ciemna ściana pomiędzy szafkami, która odbija światło i widoki.
Łazienka
Łazienka
Ściany łazienki wykończono białą glazurą ozdobioną metalowymi listwami. A na podłodze, również pod prysznicem, położono ryflowaną blachę. Kabinę zdobi jedno z sześciu kół ratunkowych rozmieszczonych w różnych częściach domu.
Sypialnia
Sypialnia
Beżowe ściany i podłoga zostały zestawione z białymi prostymi meblami. Pod telewizorem zamontowano szklaną półkę, która jest prawie niewidoczna. Wnękę zabudowano sięgającą sufitu szafą-garderobą.
Miękkie ściany
Miękkie ściany
Ściany we wszystkich pokojach i w korytarzu pokryto wykładzinami. To rozwiązanie ma wiele zalet. Najważniejsze, że wzmacnia ściany, co jest bardzo ważne w domu, który jest w ciągłym ruchu. Dodatkowy atut - nie widać dziur po gwoździach pod obrazki czy wieszaki.
Dziewczęcy pokój
Dziewczęcy pokój
Pokój córki ma na ścianach wykładziny w trzech różnych kolorach. Owalne lustro zawieszone nad sofą nadaje wnętrzu romantyczny charakter i optycznie je powiększa.
Lustrzana szafa
Lustrzana szafa
Podobnie jak szafa z lustrzanymi frontami. Woalowy baldachim nad łóżkiem sprawia, że sypialnia jest dziewczęca i przytulna.
Galeria w korytarzu
Galeria w korytarzu
Odra i jej historia to wielka pasja właściciela. Dał jej upust na ścianach w korytarzu, gdzie wiszą liczne pocztówki, fotografie czy mapy oprawione w stylowe ramki. Koła ratunkowe i drzwi z "bulajami" to motyw przewodni wystroju.
Wczytywanie rekomendacji...