Przytulny dom z ogrodem

Przytulny dom z ogrodem
W podwarszawskim domu architektki Anny Olgi Chmielewskiej z pracowni Holart Studio można się poczuć jak na sielskiej prowincji. Bryła budynku nawiązuje do tradycyjnych domów normandzkich. Wewnątrz też nie sposób nie zauważyć fascynacji północą Francji. Ale najważniejszy jest ogród, który otacza dom ze wszystkich stron i wlewa się do środka.
29

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Taras
Taras
Ogród jest częścią wnętrza. Strefę dzienną - kuchnię i salon - połączono z dużym tarasem. W ciepłe dni właściciele wystawiają krzesła i stół i cieszą się otaczająca przyrodą. Drewniany podest i okiennice tworzą klimat sielskiego domu za miastem.
Kuchnia
Kuchnia
Jasna, prosta zabudowa kuchenna została przełamana drewnianymi detalami. Blat wyłożono solidną stalową blachą. Nad obszarem roboczym patchwork z wzorzystych płytek, które przywodzą na myśl rustykalne wnętrza.
Jadalnia
Jadalnia
Kuchnia, jadalnia i salon tworzą wspólną przestrzeń. Przy jadalnianym stole stanęły krzesła ubrane w jasne pokrowce.
Schowek na naczynia
Schowek na naczynia
Osłonki po kaloryferach z poprzedniego domu służą teraz jako drzwiczki do schowka pod parapetem. To idealne miejsce na przechowywanie szklanych naczyń i wazonów.
Hamak
Hamak
Przy kominku można ogrzać się bujając w hamaku podwieszanym do sufitu.
Telewizor
Telewizor
Miejsce na telewizor wygospodarowano przy podeście schodów. W spoczniku ukryto także szuflady na filmy.
Łazienka
Łazienka
Niebieska łazienka ma klimat domku za miastem. Postument pod umywalkę to murowana konstrukcja wyłożona kafelkami. Pod umywalką znalazło się też miejsce na półki na kosmetyki.
Sypialnia
Sypialnia
W tym wnętrzu jest przytulnie dzięki ciepłym barwom - jasna, żółta tapeta w delikatny kwiatowy rzucik dodaje mu uroku. Jasna stolarka oraz łóżko rozświetlają pomieszczenie.
Pokój nastolatki
Pokój nastolatki
Pokój córki urządzony został w kolorystycznym rygorze - jedynie szary dywan oraz ciepła drewniana podłoga to odstępstwa od dominującej bieli.
Wczytywanie rekomendacji...