Radosna fabryka

Radosna fabryka
Wiekowy dom z ogrodem Kasia i Robert kupili 7 lat temu. Po generalnym remoncie przyszedł czas na wypełnienie go rodzinnymi pamiątkami i zdobyczami z pchlich targów. A ponieważ zarówno oni, jak i ich dwaj synowie Leon i Tymek mają naturę zbieraczy, unikatowych rzeczy w szybkim tempie przybywa.
47

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Szpitalna witryna
Szpitalna witryna
Oszklona z wszystkich stron witrynka to mebel, który kiedyś stał w… szpitalu. Teraz służy do przechowywania stołowego szkła. Sporo okazów pamięta czasy PRL-u.
Vintage'owe skarby
Vintage'owe skarby
Waga sklepowa Sweda to nietypowa dekoracja wnętrza. Zwłaszcza że ustawiono ją na bufecie w stylu Art Deco. To jeden z ulubionych stylów właścicieli.
Jadalnia
Jadalnia
Solidny drewniany stół to prezent od znajomych. Kasia i Robert przemalowali go na biało, by rozświetlić wnętrze. Mieszanka krzeseł jest rezultatem częstych wypraw na targi staroci. Zastąpiły one wcześniejszy jednolity komplet, dzięki czemu jadalnia wygląda ciekawiej.
Kuchnia
Kuchnia
Otwarta kuchnia jest urządzona klasycznie. Głęboki ceramiczny zlew zlokalizowano funkcjonalnie, bo pod oknem. Wnętrze oświetlają industrialne lampy.
Salon
Salon
Obok kanapy – praktyczne mobilne skrzynie i stolik. Nad kanapą niebanalne dekoracje – wydziergane na szydełku przez mamę Kasi serwety naciągnięte na… stare koła rowerowe. Lampy wiszące to prototypy nowego produktu, który niedługo będzie dostępny w sklepie Radosna Fabryka.
Kolaż ze zdjęć
Kolaż ze zdjęć
Nad wygodnymi fotelami w kąciku telewizyjnym powstał niezwykle efektowny kolaż ze zdjęć rodzinnych. Zostały one przyklejone do ściany kawałkami wzorzystej taśmy.
Domowa pracownia
Domowa pracownia
W niewielkiej, ale przytulnej pracowni wszystko jest pod ręką. Kasia może się tu skupić na pracy, która jest jej wielką pasją. Kolorowe literki i poduszki szyje na maszynie, na której przed laty babcia uczyła ją podstaw tej sztuki.
Dekoracyjne przechowywanie
Dekoracyjne przechowywanie
Ściany pracowni zdobią szpulki i inne znaleziska pochodzące ze starych niciaków. Rozmaite półeczki i małe szufladki zawieszone na sznurkach idealnie nadają się do przechowywania akcesoriów krawieckich. A niski regał – do magazynowania stosów wzorzystych tkanin.
Łazienka
Łazienka
Cegiełka z błyszczących kafli i czarne ozdobne lustro tworzą stylową całość z baterią w stylu retro. We wnętrzu nie mogło zabraknąć czegoś ręcznie zrobionego. Na ścianie oryginalny szydełkowy przybornik zamocowany do drewnianego drążka.
Pokój dziecięcy
Pokój dziecięcy
Pokój Leona i Tymka składa się z części sypialnej i bawialni. Do zabawy służy namiot tipi wykończony kolorowymi dzierganymi serwetkami. Na ścianie pomieszczenia patchwork z arkuszy kolorowego papieru zakrywa ścienne malowidło, które chwilowo się znudziło.
Sypialnia rodziców
Sypialnia rodziców
W sypialni rodziców niepotrzebne są stoliki nocne, bo szerokie wezgłowie łóżka służy jednocześnie za praktyczną półkę. Upięto przy nim fantazyjnie lampy na kablach. Ścianę pod małym okienkiem zdobi girlanda z piór.
Łazienkowa kolekcja
Łazienkowa kolekcja
Vintage’owa waga rodem z gabinetu higienistki to dekoracyjny i praktyczny dodatek w łazience. Służy jako wieszak na ręczniki. Parapet zajmuje kolekcja brązowych buteleczek po odczynnikach.
Wczytywanie rekomendacji...