Wiejska chata z nowoczesnym wnętrzem

Wiejska chata z nowoczesnym wnętrzem
90-letni drewniany dom przeniesiony z Doliny Rospudy do podwarszawskiej wsi zaskakuje swoim wnętrzem. Nowoczesnym, jasnym, kreatywnym… To miejsce idealne do życia i pracy dla graficzki i fotografki oraz programisty komputerowego.
67

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Biblioteka
Biblioteka
Magazyny i albumy właściciele przechowują na… podłodze. Ułożone w estetyczne stosy są dekoracją minimalistycznego salonu. Malowany na biało beton rozświetla i optycznie powiększa przestrzeń. Do tej ascetycznej aranżacji wnętrza świetnie pasuje przeskalowana lampa kreślarska.
Kuchnia
Kuchnia
Kuchnia została urządzona prosto, ale z charakterem. Jej ściany bez wiszących szafek zdobią deski konstrukcyjne i odsłonięta cegła. Są one świetnym tłem dla wiszących salonowych lamp, które doświetlają blat roboczy. W sąsiedztwie wielkiego stołu, wokół którego ustawiono różne krzesła, znajduje się wiekowa szafa z zaśniedziałym lustrzanym frontem. To stylowa szafka na… buty.
Kominek
Kominek
Nowoczesny, wbudowany w ścianę kominek to nie tylko nastrojowy element wyposażenia salonu. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego systemu ogrzewa cały dom. W jego pobliżu ustawiono jedną z salonowych sof. Ten aneks wypoczynkowy sąsiadujący z otwartą kuchnią świetnie się sprawdza, gdy w domu są goście.
Spiżarnia
Spiżarnia
Przestrzeń pod schodami zabudowano tak, że powstał niewielki schowek-spiżarnia. Właściciele przechowują tam między innymi karmę dla psa i kotów. Do salonu można wejść z dwóch stron klatki schodowej. Lustro oparte o ścianę to jego pomysłowa dekoracja, która w dodatku działa powiększająco na pokój.
Salon
Salon
Modułowa nowoczesna sofa daje możliwość swobodnej aranżacji salonu. Podobnie jak białe kubiki, które mają zamontowane kółka do łatwego przemieszczania. Na piętro prowadzą drewniane białe schody umieszczone w wąskiej klatce schodowej oddzielonej od pokoju dwuskrzydłowymi drzwiami. Są one bardzo funkcjonalne, a przy tym nie zabierają dużo przestrzeni.
Kącik audio
Kącik audio
Prosta nowoczesna szafka ze sprzętem grającym stanowi domowe centrum rozrywki. Sprzęt grający obejmuje również odtwarzacz płyt winylowych i dyskretne białe kolumny głośnikowe. Przewagę bieli równoważy jasnobrązowa skóra na podłodze.
Biuro pani domu
Biuro pani domu
W pomieszczeniu przylegającym do salonu urządziła sobie gabinet pani domu. Wnętrzu dodają kolorów pomalowane na czerwono metalowe koziołki pod blatem biurka i żółte siedzisko designerskiego krzesła. Ścianę nad stołem zdobi kolaż inspirujących wycinków prasowych, a parapet okna służy za półkę na biurowe akcesoria. W pokoju mieści się też garderoba.
Biuro pana domu
Biuro pana domu
Za biurko służy tu stylowy, pomalowany na biało stół. Monochromatyczny biały wystrój uzupełnia zasłona przy regale. Dzięki niej przechowywane na półkach akcesoria biurowe i elektroniczne są dyskretnie schowane, a przy tym nie kurzą się. Blat do pracy efektywnie doświetla okno połaciowe.
Łazienka
Łazienka
Łazienkę gospodarze połączyli niebanalnie z… domową biblioteką. Białe regały ustawiono wzdłuż ściany przy podwieszanym sedesie. Kolorowe obwoluty zdecydowanie ożywiły monochromatyczne wnętrze z malowaną na biało, betonową podłogą. Ale jak widać, półki służą do przechowywania nie tylko książek.
Taras
Taras
Za domem znajduje się malowniczy ogródek z wielkim tarasem. Urządzono go nowoczesnymi lekkimi meblami. Czarna elewacja w wiejskim stylu nie zapowiada nowoczesnego wnętrza domu.
Wczytywanie rekomendacji...