Wiejski dom z przeszłością

Wiejski dom z przeszłością
Z dala od wielkomiejskiego zgiełku, w zacisznej dolnośląskiej wsi Wolimierz, Konstancja znalazła swój azyl. Stary budynek zbudowany w stylu łużyckim przekształciła w wygodny dom. Przy czym zachowała jego unikatowy klimat i… duszę.
12

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Architektura
Architektura
Elewacja poprzecinana belkami drewnianej konstrukcji to charakterystyczny element architektury przysłupowej. Budynki tego typu łączyły przestrzeń mieszkalną z pomieszczeniami gospodarczymi. Drzwi wejściowe do tego domu okala ozdobny betonowy portal.
Kuchnia
Kuchnia
Kontuar kuchenny wykonał ze starych belek przyjaciel właścicielki. Stare są też fronty szafek i unikatowa kuchenka. Nadają one kuchni rustykalny niepowtarzalny charakter, podobnie jak makatka zakrywająca półki pod blatem czy pordzewiałe łyżki zawieszone na ścianie w roli dekoracji.
Salon kawowy
Salon kawowy
Pomieszczenia dawnej stodoły Konstancja przekształciła w funkcjonalną część dzienną. W tym pokoju wcześniej znajdowała się kuchnia, czego dowodem jest sfatygowany biały piec z rzeźbionych kafli. Teraz urządzono tu stylowy salonik kawowy z czerwonymi krzesłami i dodatkami.
Jadalnia
Jadalnia
Jadalnia połączona z kuchnią pierwotnie była… chlewikiem, z którego przechodziło się do stodoły. W pomieszczeniu zachowano oryginalny piec wyłożony zielonymi kaflami. Podłoga to tak zwany mur pruski składający się z drewnianych belek oraz kamienia i cegieł, których użyto do wypełnienia przestrzeni między nimi.
Domowe biuro
Domowe biuro
Do jadalni z zielonym piecem przylega domowe biuro. Wyposażone w duży stół i ławkę ze skrzynią może być też miejscem towarzyskich spotkań. Światło wpadające przez nieosłonięte okno i przeszklone drzwi tworzy idealne warunki do pracy.
Salon
Salon
Część wypoczynkową urządzono w rustykalnym stylu. Zjawiskowym elementem wyposażenia jest kuta, ubrana w kraciastą tkaninę sofa wyglądająca na wiekową. Od części biurowej oddziela ją umownie stylowa serwantka.
Sypialnia
Sypialnia
Za ciężką zasłoną i belką, która służy za oryginalną półkę na książki, znajduje się sypialnia. Zamiast łóżka wstawiono do niej materac przykryty patchworkową narzutą. W drugiej części pomieszczenia mieści się garderoba z szafą wnękową i bieliźniarką.
Drewno na ścianie
Drewno na ścianie
Oryginalnie zachowana drewniana okładzina i ludowa makatka na ścianie tworzą przytulny klimat w jednym z pokoi na piętrze. Folkowe akcenty właścicielka eklektycznie zestawiła ze stylowymi meblami i nowoczesną lampą podłogową. Wystrój rozgrzewa mocna czerwień.
Wczytywanie rekomendacji...