Awangardowy dom architekta

Awangardowy dom architekta
Michael Strobl zmienił nie do poznania tradycyjny dom zbudowany w poprzednim stuleciu przez jego dziadka. Przeszklona fasada z jednej strony, asymetryczny dach i betonowa okładzina wyróżniają go na tle sąsiednich posesji. Beton rządzi również w środku, ale jest umiejętnie ocieplony drewnem.
2

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Klatka schodowa
Klatka schodowa
Strefa wejściowa jest minimalistyczna. Światło wpada tu przed boczne przeszklenia, a także z góry, przez świetliki. Ścianę działową przy schodach zbudowano z luksferów, które świetnie prezentują się zarówno w połączeniu z betonem, jak i drewnem.
Otwarta przestrzeń
Otwarta przestrzeń
Zamiast zamkniętych pomieszczeń powstała jedna wspólna przestrzeń z kuchnią i jadalnią. Salon mieści się na poddaszu, na które prowadzą drewniane dywanowe schody. Ten element konstrukcyjny ociepla wnętrze zdominowane przez beton i zdobi ścianę aneksu kuchennego.
Duże przeszklenia
Duże przeszklenia
Otwarcie przestrzeni według Michaela zakładało nie tylko wyburzenie ścian, ale wpuszczenie do środka maksymalnie dużo światła. Również przez dach, który jest wykonany ze szkła. Dodatkowa zaleta takiego rozwiązania – piękny widok, który przenika do wnętrza.
Otwarta łazienka
Otwarta łazienka
Łazienka jest nietypowo włączona w otwartą przestrzeń dzienną. Wannę i prysznic widać z jadalni. Tylko toaleta została ukryta w drewnianym kubiku, który znajduje się za lustrzaną ścianką przy umywalce.
Przytulna sypialnia
Przytulna sypialnia
Do łazienki przylega sypialnia. Jest nieduża, ale przytulna, o czym decydują użyte kolory, drewno na podłodze oraz tkaniny na oknach i ścianach. Przy łóżku stalowe stoliki z wyciętym laserowo wzorem – uroczy dodatek do wnętrza.
Drewniany kubik
Drewniany kubik
Nad klatką schodową wzniesiono kubik z drewna, w którym mieści się toaleta. Szklana barierka przy nim zapewnia bezpieczeństwo, ale nie blokuje swobodnego przepływu światła. Po drugiej stronie konstrukcji znajduje się prysznic, oddzielony ścianką na wysokość kubika, również szklaną.
Pokój z widokiem
Pokój z widokiem
Salon mieści się na poddaszu i stanowi niezwykły punkt widokowy. Rodzina Michaela uwielbia przesiadywać na kanapie i patrzeć w dal. Elementem wystroju wnętrza jest miedziany dach rozpostarty nad znajdującymi się poniżej kuchnią i jadalnią.
Awangardowa architektura
Awangardowa architektura
Dzięki przeszklonym wykuszom betonowa elewacja tego nietypowego domu wygląda ciekawiej, a cała bryła wyraźnie zyskała na lekkości. Na piętrze, gdzie teraz jest taras, kiedyś były zabudowane wewnętrzne schody. W nowej wersji do wnętrza domu dociera więcej światła, powietrza i… natury.
Wczytywanie rekomendacji...