Dom modułowy na Gwadelupie

Dom modułowy na Gwadelupie
Mieszkańcy tego domu lubią spędzać czas na świeżym powietrzu. Dlatego bryła domu jest niemal cały czas otwarta, tak by bez przerwy można się było cieszyć tropikalnym klimatem Gwadelupy.
2

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Układ otwarty
Układ otwarty
W tym domu nie ma wyraźniej granicy między tym co wewnątrz a na zewnątrz domu. Ciepły wiatr i słońce z łatwością dostają się do środka. Duże prześwity łączą dom z tarasem. Zamyka się je za pomocą rolet automatycznych, które w ciągu dnia są niewidoczne. W nielicznych oknach zamontowano żaluzje, które chronią przed zbyt mocnym światłem.
Moduły
Moduły
Dom powstał na bazie modułów. Pomimo tego, że wnętrze ma otwartą formę, poszczególne moduły wyznaczają funkcję. Właścicielom zależało, by każdy z domowników miał swoją część domu. Podział na moduły widoczny jest również z zewnątrz.
Kuchnia
Kuchnia
Parapet to jednocześnie barek. Oddziela on strefę kuchenną od tarasu. Wystarczy wyjrzeć przez okno, by zaserwować posiłek lub zimny napój. Okno, to tak naprawdę prześwit bez szyby - roleta automatyczna w razie potrzeby oddzieli wnętrze od przestrzeni na tarasie.
Pokój dziecięcy
Pokój dziecięcy
Rodzeństwo dzieli wspólny pokój. By w pełni zagospodarować przestrzeń, rodzice zdecydowali się na piętrowe łóżko. Na górną "kondygnację" prowadzą schodki, w których ukryto schowki i półki.
Sypialnia
Sypialnia
Z sypialni można wyjść bezpośrednio do ogrodu. Tu również nie ma okna - jest duży prześwit, który oddzielić można roletą. Wystrój pomieszczenia jest prosty - białe ściany i skromne meble ustępują miejsca widokowi na bujną zieleń Gwadelupy.
Taras z basenem
Taras z basenem
Salon to miejsce, w którym otwarta formuła domu sprawdza się w najprzyjemniejszy sposób. Kilka kroków i można wskoczyć do basenu. By było bezpiecznie tuż po wyjściu z domu umiejscowiono mały drewniany podest - idealny do skoków do wody.
Wczytywanie rekomendacji...