Dom na francuskiej wsi

Dom na francuskiej wsi
Stary normandzki dom zatopiony w zieleni stał pusty przez dwadzieścia lat. Obecni właściciele dostrzegli potencjał w tym zapomnianym budynku i zmienili go w wygodne nowoczesne lokum. Z wielkim ogrodem do sielskiego wypoczynku.
4

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Dom
Dom
Stary wiejski dom przeszedł gruntowny remont i modernizację. Zachowano w nim jednak typowe dla lokalnej architektury elementy konstrukcyjne. Szachulcowe belkowanie dodaje budynkowi malowniczości.
Sypialnia
Sypialnia
Niska ścianka oddziela sypialnię od reszty pokoju i jednocześnie pełni rolę zagłówka. Klasyczna lampa tworzy ciekawy duet z okrągłą szafką z surowego drewna. A drzwi tarasowe zapewniają sielskie widoki na ogród.
Taras
Taras
Taras wysypano jasnym żwirem, który gładko łączy się z resztą ogrodu. To ciekawa alternatywa dla podestu z desek. Ocieniają go drzewka posadzone w wielkich ceramicznych donicach.
Jadalnia na tarasie
Jadalnia na tarasie
Właściciele uwielbiają przyjmować gości. Rodzinne śniadania i kolacje ze znajomymi często organizują na tarasie przed domem. Świeże powietrze i mnóstwo zieleni sprzyjają sielskiej atmosferze przy dużym drewnianym stole.
Kuchnia
Kuchnia
W kuchni z wysokim barem postawiono na neutralne kolory, które dobrze się komponują z surowym drewnem belek. Nowoczesne stalowe sprzęty AGD równoważą ich rustykalny charakter. Kuchenne pojemniki i akcesoria tworzą na otwartych białych półkach dekoracyjny kolaż.
Antresola
Antresola
Właściciele chcieli wygospodarować dwa dodatkowe pokoje na poddaszu, ale bez tworzenia stropu i ciężkich schodów. Przyjaciółka zaprojektowała im sprytniejsze rozwiązanie. Korytarzyk na antresoli, który łączy przeciwległe sypialnie.
Otwarta przestrzeń
Otwarta przestrzeń
Antresola nie tylko ułatwia komunikację w domu, ale też decyduje o jego przestronności. Przy tym nie blokuje światła padającego na salon przez okna dachowe. Odkryte belki konstrukcyjne i fragment ściany kominkowej z czerwonej cegły stały się elementami dekoracyjnymi wnętrza.
Dekoracyjne rośliny
Dekoracyjne rośliny
Właścicielka uwielbia rośliny i pracę w ogrodzie. Każdy parapet i murek przy domu ozdobiła doniczkami z kwiatami i ziołami. Cynowe naczynia na tle ceglanej elewacji prezentują się bardzo urokliwie.
Ogród
Ogród
Nie tylko wnętrze domu jest przestronne. Rozległy ogród też daje właścicielom poczucie nieskrępowanej wolności. I jest miejscem beztroskiej zabawy dla ich trzech psów.
Wczytywanie rekomendacji...