Dom na łące

Dom na łące
W szwajcarskim regionie Balsthal, na łonie natury powstał górski dom z typowym spadzistym dachem i nietypowym nowoczesnym wnętrzem. Jego konstrukcja oraz wykończenie wykonane są z drewna. Dzięki temu całość jest spójna i naturalna – w sam raz, by prowadzić spokojne rodzinne życie.
3

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Górska chata
Górska chata
Jak to typowy dom w górach, zaprojektowany przez architekta Pascala Flammera budynek ma drewniane ściany i spadzisty dach, na którym zimą nie zalega śnieg. Duże przeszklenia sprawiają, że jego konstrukcja wygląda niezwykle lekko. Do tego pozwalają, żeby wnętrze miało kontakt z otaczająca naturą.
Naturalne wnętrze
Naturalne wnętrze
Ściany, podłogi, meble… Całe wykończenie wnętrza domu jest z tego samego materiału – jasnego drewna z delikatnym rysunkiem. W połączeniu z prostotą wyposażenia daje poczucie przestrzeni i zapewnia relaksujący klimat wnętrzu.
Kuchnia na poziomie
Kuchnia na poziomie
Dzięki wpuszczeniu płyty fundamentowej poniżej poziomu gruntu architekt uzyskał ciekawy efekt. Blat kuchenny i meble w salonie są na tym samym poziomie co… trawa na łące. Praca w takiej kuchni to prawdziwa przyjemność.
Design w salonie
Design w salonie
Szafki z przesuwanymi frontami dookoła salonu to naprawdę praktyczne rozwiązanie, które dostarcza mnóstwa miejsca do przechowywania. W ich ciągu są też przewidziane dwa stanowiska do pracy. Kącik wypoczynkowy składa się ze stolika kawowego i wygodnych designerskich foteli zamiast kanapy.
Minikorytarzyk
Minikorytarzyk
Do pokoi na piętrze wchodzi się z małego korytarzyka. Drewno na ścianach i identyczne drewniane drzwi nadają mu charakter przytulnego pudełka. Pomieszczenie jest wąskie, ale za to wysokie na 6 metrów – sięga aż po dach.
Minimalistyczna sypialnia
Minimalistyczna sypialnia
Sypialnia jest przestronna i urządzona w wersji minimum. Zamiast łóżka – materac położony na podłodze, a obok wejścia prosty fotel przykryty narzutą. Ściana zakończona jest przesuwanym panelem, za którym mieści się łazienka.
Szklane ściany
Szklane ściany
Przeszklenia na całej szerokości domu sprawiają wrażenie, jakby nie miał on granic. Choć okna są zaopatrzone w zasłony, lokatorzy prawie wcale ich nie zaciągają. W okolicy nie ma innych domów, więc można się cieszyć swobodą i prywatnością.
Okrągłe okno
Okrągłe okno
Okrągłe okno umieszczone w szczytowej ścianie, podobnie jak kręcone schody na piętro, przełamuje regularność i rytm prostych linii dominujących w architekturze budynku. Urozmaica też zwartą część elewacji. A w razie potrzeby „znika” za czarnymi kotarami.
Wczytywanie rekomendacji...