Dom na starej farmie

Dom na starej farmie
Stara, XVII wieczna alzacka farma stała się pięknym, stylowym domem. Wnętrza domu toną w bieli, jednak różnorodność faktur i form sprawia, że nie są ani nudne, ani zimne.
0

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Stara farma
Stara farma
Dom to odrestaurowana XVII wieczna, alzacka farma. Szachulcowy budynek z charakterystyczną poprzecinaną elewacją to typowy widok dla tej części Francji.
Elewacja
Elewacja
Tradycyjna, regionalna architektura budynku pozostała bez zmian. Jedynie kolor odróżnia go od okolicznych domów. Pastelowy błękit koresponduje z jasnymi barwami wnętrz.
Meble
Meble
Właściciele domu lubią otaczać się ładnymi przedmiotami. Ich różnorodność, mimo, że wszystkie są białe, sprawia, że przestrzeń zyskuje głębię i ciekawy charakter. W neutralnym wnętrzu dobrze razem czują się eleganckie ludwiki i wiejskie dodatki. Pod warunkiem, że są białe.
Kolor
Kolor
Wnętrza domu toną w bieli. Różne odcienie tego koloru, a także delikatne szarości i kremy pasują do romantycznych, bogato zdobionych mebli. Różnorodność faktur sprawia, że wnętrze nie jest nudne i zimne.
Romantyczne detale
Romantyczne detale
Nastrój wnętrza tworzą detale. Dlatego, choć stolarkę okienną wymieniono na nową układ szprosów w oknach pozostał bez zmian. Elegancji dodaje klasyczna angielska lamperia pomalowana na ciepły, szary kolor.
Sypialnia
Sypialnia
Podobnie jak w innych pomieszczeniach sypialnia tonie w bieli. Nad malowanym stolikiem z toczonymi nogami ciekawa kompozycja pustych ramek. Mimo, że różne pasują do siebie. Kolor spina wszystko.
Łóżko
Łóżko
Białe łóżko jest jednocześnie swojskie i romantyczne. Sielskości dodaje malowany na biało zagłówek z litych desek, romantyzmu zaś jego dekoracyjny kształt oraz zwiewny biały baldachim
Szafa
Szafa
Naturalne materiały to podstawa w aranżacji tego domu. Dużo malowanego drewna, lny i bawełny sprawiają, że atmosfera jest swojska i bardzo przytulna. Ciekawym pomysłem jest szafa zlicowana ze ścianą. Po zamknięciu drewnianych drzwi całość wygląd jak dekoracyjna biała boazeria, a nie mebel służący do przechowywania różności. Tę iluzję spotęgowano wieszając na drzwiach biały ozdobny kinkiet.
Wczytywanie rekomendacji...