Dom na wydmach

Dom na wydmach
W pobliżu zatoki Arcachon, na zboczu piaszczystej wydmy Michel znalazł swoją spokojną przystań. W parterowym domu wzniesionym z drewna i kamienia wśród natury czuje się niemal jak na egzotycznej wyspie Bali.
0

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Architektura
Architektura
Architektura domu musiała harmonizować z otoczeniem, dlatego na główny budulec wybrano drewno. Ciekawym urozmaiceniem bryły budynku jest biegnący dookoła zadaszony taras. Przeszklenia na każdej ze ścian powodują, że miejscami światło przechodzi przez dom na wylot.
Hall
Hall
Wnętrze już od progu pachnie żywicą. Drewno na podłodze, ścianach i suficie sprawia przytulne wrażenie. Nie burzą go nawet filary obłożone ciętym piaskowcem w chłodnym szarawym odcieniu. Duże przeszklenia w korytarzu pozwalają, by dom napełnił się światłem dziennym.
Salon
Salon
Brak stropu daje poczucie przestronności i oddechu. A nieosłonięte krokwie i belki konstrukcyjne są czynnym elementem wystroju salonu. Ich odcień ociepla wnętrze wizualnie. Fizycznie rolę tę spełnia kominek w obudowie z kostek piaskowca. Nowoczesny skórzany zestaw wypoczynkowy i ceramiczna rzeźba ekstrawagancko prezentują się w otoczeniu naturalnych materiałów.
Sypialnia
Sypialnia
Sypialnię z nowoczesnym obitym skórą łóżkiem oddzielają od salonu przesuwane dwuskrzydłowe drzwi. Jej architektura jest również urozmaicona drewnianą konstrukcją dachu. Dla spójności wystroju z takiego samego drewna jak belki na suficie wykonano szafę z żaluzjowymi frontami. Abstrakcyjna rzeźba w rogu pokoju świadczy o zamiłowaniu właściciela do sztuki współczesnej.
Basen
Basen
Do domu przylega taras, którego zadaszenie opiera się na stalowych filarach. Połączony jest z nowocześnie zaprojektowanym basenem, który „wcina się” w otaczający krajobraz. Z tego miejsca właściciel ma najlepszy widok na piaszczystą wydmę.
Ogród
Ogród
Dom wsparty na kamiennej podmurówce znajduje się wśród drzew, w zacisznej okolicy. Poza naturalną roślinnością otacza go również starannie wypielęgnowany ogród, z przystrzyżonymi ozdobnie krzewami. Miejsce to emanuje błogą atmosferą.
Wczytywanie rekomendacji...