Dom na XVIII-wiecznej farmie

Dom na XVIII-wiecznej farmie
Stodołę w gospodarstwie z XVIII wieku zastąpiono nowoczesną bryłą z betonu. A dawną część mieszkalną zachowano w niezmienionym stanie. Połączenie starego z nowym zaowocowało niewątpliwie najbardziej oryginalnym domem we Fläsch.
2

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Architektura
Architektura
Betonowa część budynku dokładnie odzwierciedla formę dawnej stodoły. Oba budynki są połączone przeszklonym przejściem.
Pokój wypoczynkowy
Pokój wypoczynkowy
W nowej części domu mieści się przytulny kącik wypoczynkowy z modernistycznymi meblami i współczesną sztuką. Wnętrze jest wysokie i przestronne, w dodatku dobrze doświetlone z dwóch stron.
Gabinet
Gabinet
Strefa do pracy znajduje się między dwoma ściankami z książkami. Jedna jest niska i łączy aneks z kącikiem wypoczynkowym, wysoka z kolei oddziela od niego sypialnię.
Jadalnia
Jadalnia
Eklektyczne wnętrze łączy beton na ścianie z nowoczesnym stołem, stylowym lustrem i dekoracją ze starej stolarki. Niska ścianka dzieli wnętrze na dwie części.
Zabytkowe elementy
Zabytkowe elementy
Zachowanie oryginalnych elementów w domu było głównym celem nowych właścicieli. Żeliwne drzwiczki pozwalają załadować opał do wciąż działającego kaflowego pieca.
Kaflowy piec
Kaflowy piec
Niski piec na toczonych nóżkach jest ozdobą wnętrza. Ten model zaopatrzony został w praktyczną ławeczkę z kamiennym siedziskiem.
Drewniane okna
Drewniane okna
Oryginalne jest także drewniane okno z lufcikami, znajdujące się w najstarszej części domu. Zorganizowano przy nim miejsce do pracy z niewielkim biurkiem.
Salon
Salon
Salon znajduje się na piętrze starszej części domu. Boazeria, którą go wyłożono, została skrupulatnie odnowiona. Na jej tle świetnie prezentują się nowoczesne meble.
Kominek
Kominek
Nowoczesna konstrukcja kominka z otwartym paleniskiem umownie oddziela aneks z kanapą od jadalni. W obudowie zaprojektowano praktyczną wnękę na opał.
Wczytywanie rekomendacji...