Dom nad jeziorem

Dom nad jeziorem
W letniskowym domku malowniczo usytuowanym nad jeziorem jego właściciel spędził w młodości wiele wspaniałych chwil. Dawny budynek z przechowalnią na łodzie, który należał do jego rodziny od pokoleń, teraz został przekształcony w funkcjonalny nowoczesny dom. Zbudowany z metalu, drewna i szkła ma się kojarzyć z potężnym okrętem.
5

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Architektura
Architektura
Dzięki metalowej konstrukcji pomalowanej na brązowo i elewacji z drewna dom wtapia się w krajobraz pobliskiego lasu. Uwagę zwracają duże przeszklenia w jego bryle. Były konieczne, by do wnętrza budynku otoczonego wysokimi drzewami docierało jak najwięcej naturalnego światła.
Taras
Taras
Lekki stolik, który można bez trudu przenosić i składane krzesła to proste wyposażenie tarasu. Jego ozdobą są natomiast olbrzymie donice z roślinami, które dzięki kółkom można dowolnie przemieszczać. Drewniany podest nie ma barierki, dlatego taras wydaje się zintegrowany z otoczeniem.
Łazienka
Łazienka
Drewniana boazeria na ścianach i w obudowie wanny nadała łazience charakter fińskiej łaźni. Drewno położono również na podłodze. Jest zabezpieczone przed wilgocią, dlatego nie szkodzi mu nawet woda z natrysku. Skromny wystrój wnętrza ujmuje prostotą i ciepłem.
Kuchnia
Kuchnia
Zabudowa kuchni skupia się przy niepełnej ściance z wnęką na lodówkę. Wnętrze doświetlają okna i przeszklenia pod sufitem. Najczęściej używane naczynia umieszczono na otwartych półkach, dzięki czemu są zawsze pod ręką. A drewniany barek jest wygodnym kącikiem śniadaniowym dla kilku osób.
Salon
Salon
Życie rodzinne skupia się wokół nowoczesnego kominka z otwartym paleniskiem. Nowoczesne są również pozostałe elementy wyposażenia – skórzane kanapy, lampa podłogowa, rzeźby. W salonie urządzono także jadalnię, której ozdobą jest abstrakcyjne zielone malowidło.
Kącik telewizyjny
Kącik telewizyjny
Z salonu rozlega się widok na pobliskie jezioro. W pomieszczeniu wygenerowano miejsce na kącik telewizyjny z prostym stolikiem rtv i nowoczesnym szezlongiem. Czerwony mebel i abstrakcyjny obraz ożywiają stonowany wystrój wnętrza z jasną podłogą z żywicy i białymi ścianami.
Garaż dla kajaków
Garaż dla kajaków
Przesuwane drzwi, których ażurowa konstrukcja urozmaica bryłę domu, prowadzą do schowka na kajaki. Zaopatrzono go w specjalny „podjazd”, ułatwiający wniesienie do środka sprzętu wodnego. Z pomieszczenia tego można bezpośrednio przejść do części mieszkalnej.
Wczytywanie rekomendacji...