Dom profesora architektury

Dom profesora architektury
Profesor Svein Hatloy wykłada architekturę w jednej ze szkół w Bergen. Gdy nie pracuje, większość czasu poświęca na udoskonalanie swojego domu. To architektoniczna hybryda - jego bazą jest budynek z lat 70., do którego dobudowano nowe części. Największe wrażenie robi jednak otaczająca natura oraz widok na fiord i zatokę.
2

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Architektura
Architektura
Dom to typowy norweski budynek z lat 70. Profesor Hatloy ciągle go udoskonala i rozbudowuje. Dom leży tuż przy fiordzie, właściciel ma niesamowity widok na zatokę i otaczającą go przyrodę. By budynek wpisał się w otaczający krajobraz, do jego rozbudowy wykorzystano naturalne materiały - drewno i kamień.
Salon
Salon
Część dzienna to wysokie na cztery metry wnętrze. Jego konstrukcję wsparto na drewnianych balach o naturalnej, nieregularnej strukturze. Wygląda, jakby wewnątrz domu wyrosły drzewa.
Widok z antresoli
Widok z antresoli
Górna kondygnacja została zabudowana tylko w części budynku. Dzięki temu z antresoli można obserwować część dzienną domu.
Kuchnia
Kuchnia
Kuchnia to przechodnie pomieszczenie o dwurzędowym układzie. Prowadzi prosto na mały balkonik, gdzie mieści się stół.
Kącik śniadaniowy
Kącik śniadaniowy
To ulubione miejsce profesora. Niewielka antresola przylegająca do kuchni mieści się pod skosem. Ściany oraz podłogę wyłożono drewnem.
Pokój kryzysowy
Pokój kryzysowy
Za przesuwnymi drzwiami w salonie mieści się pokój kryzysowy. To popularne rozwiązanie w Norwegii. Znajduje się tam wszystko, co potrzebne, by przetrwać bez prądu i gazu. Mały piec służy do ogrzewania i gotowania.
Łazienka
Łazienka
Jedna ze ścian w łazience powstała z ułożonych na sobie kamieni. W ten sposób właściciel chciał wprowadzić do wnętrza trochę natury.
Kontakt z naturą
Kontakt z naturą
Jeden z wewnętrznych mostków prowadzi prosto do wyjścia, które przylega do górskiego zbocza. Na zewnątrz wychodzi się prosto przez dach, który obłożono deskami o nieregularnych rozmiarach - w ten sposób budynek ma wpisać się w otoczenie.
Wczytywanie rekomendacji...