Dom rzeźbiarki

Dom rzeźbiarki
Rzeźbiarka Michèle Deiters mieszka w centrum Amsterdamu. W jednej z wąskich kamieniczek kryje się jej eleganckie mieszkanie i pracownia. Wnętrze pełne jest klasycznych mebli i pamiątek z podróży.
2

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Architektura
Architektura
Dom znajduje się w historycznej części Amsterdamu, tuż obok kanałów, które dzielą stolicę Holandii na dwie części. Kamienica to typowy dom miejski - wysoka wąska bryła przyklejona jest do podobnych budynków.
Salon
Salon
W salonie panuje estetyczny miks: mieszkanka wnętrzarskich stylów, materiałów i sztuki oraz zbieraniny pamiątek z podróży. Wnętrze jest jasne dzięki dużym oknom. Ociepla je wizualnie drewno oraz jasne tkaniny.
Jadalnia
Jadalnia
Przestronny salon połączony jest z jadalnią. Właścicielka lubi klasyczne meble. Wnętrze to połączenie prostoty i elegancji. W centrum znajduje się ciężki drewniany stół. Przy nim zaś drewniane i tapicerowane krzesła.
Kuchnia
Kuchnia
Otwarta na salon kuchnia utrzymana jest w stylistyce dyskretnej elegancji. Dzięki temu wkomponowuje się w otwartą przestrzeń. Nad czarnymi, prostymi frontami szaf umieszczono stalowy blat. Salonowego charakteru dodaje stylowa lampa stołowa, która oświetla obszar roboczy.
Pracownia
Pracownia
Dom rzeźbiarki połączony jest z jej pracownią. Dawniej mieściła się w niej sala gimnastyczna. Wysokie i przestronne pomieszczenie to miejsce, w którym właścicielka wystawia swoje prace i organizuje spotkania.
Biblioteka
Biblioteka
Biblioteka kryje pomysłowy trik - w ścianę z regału wmontowano drzwi do sąsiedniego pokoju.
Sypialnia
Sypialnia
Sypialnia znajduje się na ostatnim piętrze. Utrzymana jest tak samo jak cały dom, w stylistyce klasycznej elegancji. Łóżko ustawione pod oknem otaczają regały z książkami, zdjęciami i pamiątkami właścicielki.
Łazienka
Łazienka
Tuż przy sypialni znajduje się mały salon kąpielowy. Na środki stoi owalna, kamienna wanna. Podłogę również wyłożono kamiennymi płytkami. Jasna zabudowa rozświetla niewielkie wnętrze.
Wczytywanie rekomendacji...