zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej, z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować, lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji. więcej
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Dom stolarza

Dom stolarza
Dom stolarza nie mógł wyglądać inaczej. Cały z drewnianych bali. W sąsiedztwie alpejskich szczytów wygląda doskonale. Konstrukcja domu opiera się na drewnianej krokwi, tę technologię stosowano już w średniowieczu.
1

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Konstrukcja
Konstrukcja
Do budowy domu zastosowano technologię znaną już w Średniowieczu. Nie wymaga ona użycia ani jednego gwoździa. Cała konstrukcja oparta jest na jednej centralnie położonej krokwi.
Otwarta przestrzeń
Otwarta przestrzeń
Oparcie konstrukcji domu na jednej więźbie i jednej ścianie nośnej pozwoliło otworzyć przestrzeń. W domu nie ma niepotrzebnych podziałów i ścian. Dzięki temu domownicy mają więcej miejsca, by wspólnie spędzać czas.
Kuchnia
Kuchnia
Wnętrze zbudowano na bazie trzech kolorów: czerni, bieli i naturalnego odcienia drewna. Dyskretne fronty szafek bez uchwytów nie rzucają się w oczy w otwartej przestrzeni. Dzięki temu wnętrze ma bardziej "salonowy" charakter.
Zabudowa kuchenna
Zabudowa kuchenna
Kuchnię od salonu oddziela wyspa. W jej blat wpuszczono zlew, który nie rzuca się w oczy. Wyspa pełni równocześnie funkcję domowego biura.
Przedpokój
Przedpokój
Na piętro prowadzą czarne, stalowe schody. Zdecydowany kolor przełamuje monotonię drewna.
Bawialnia
Bawialnia
Życie rodziny toczy się w otwartej przestrzeni. Jest tam wiele miejsca na wspólną zabawę. Część domu, która pełni rolę bawialni, ociepla koza z kominem na całą wysokość pomieszczenia.
Sypialnia
Sypialnia
Sypialnia to jedno z nielicznych pomieszczeń oddzielonych od wspólnej przestrzeni. Oświetla ją okno szczytowe. Wnętrze dzięki drewnianym belkom stropowym wydaje się bardzo ciepłe i przytulne. Wystrój jest oszczędny - tu najważniejsza jest forma i materiał.
Wczytywanie rekomendacji...