Dom w dawnej stajni

Dom w dawnej stajni
Dawne stajnie położone w malowniczej dolinie przekształcono w przytulny dom z salonem, kuchnią i jadalnią na parterze oraz trzema sypialniami na piętrze. Zachowano i wyeksponowano elementy konstrukcyjne zastanego budynku, za to wnętrze urządzono od podstaw. Większość mebli właściciel wykonał własnoręcznie.
4

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Architektura
Architektura
Na taras prowadzą stylowo zadaszone drzwi, oświetlone dla bezpieczeństwa i dekoracji wiszącymi latarenkami. Oryginalna elewacja budynku nie została otynkowana. Widoczne elementy konstrukcyjne – belki i cegły – naturalnie komponują się z zielenią trawy i ozdobnych roślin w doniczkach.
Hall
Hall
Hall z piękną komodą, stylowymi nastrojowymi lampami i żyrandolem z gałęzi jest prawdziwą wizytówką domu. Zapowiada też styl reszty mieszkania – klasyczny z rustykalnymi akcentami i naturalnymi materiałami – wikliną, drewnem, cegłami, betonem. W ścianie pomieszczenia zachowano oryginalny otwór wentylacyjny.
Jadalnia
Jadalnia
Charakter budynku zainspirował właściciela i obudził w nim pasję do stolarstwa. Sam wykonał solidny stół z surowego drewna i schody według własnego pomysłu. Stopnie mocowane są do masywnej centralnej belki. Wiklinowe fotele świetnie pasują do sielankowego wystroju jadalni.
Sypialnia
Sypialnia
W wysokim budynku dawnej stajni utworzono dodatkowe piętro, gdzie znajdują się teraz trzy sypialnie. Wnętrza doświetlono niewielkimi oknami zamontowanymi tuż nad podłogą. Łóżko z wezgłowiem z nieoheblowanej deski i ściana poprzecinana belkami decydują o rustykalnym klimacie wnętrza. Uszlachetniają je natomiast lniane tkaniny i klasyczna lampa na stylizowanej drewnianej nodze.
Salon
Salon
Domowe centrum wypoczynku stanowi niewielki, ale bardzo przytulny salon z kominkiem. Kremowa klasyczna kanapa kolorystycznie została dopasowana do wykończenia ścian. A lustro wstawione między belki konstrukcyjne z rzeźbionymi wspornikami optycznie poszerza wnętrze. Zamocowana do słupów półka z drewna pełni rolę konsoli.
Kuchnia
Kuchnia
Kuchnia jest na wskroś rustykalna. Meble zostały w całości wykonane z surowego drewna, a gruby blat i dwukomorowy zlew to nieoszlifowane odlewy betonowe. Zasłonka zastępująca front jednej z szafek to dodatek w prowansalskim stylu.
Balia kąpielowa
Balia kąpielowa
Zamiast nowoczesnego basenu właściciele wybudowali przed domem balię kąpielową w norweskim stylu. Wykonana z drewna idealnie pasuje do stylu budynku i krajobrazu wiejskiej okolicy. Przy domu posadzono niską roślinność, by nie przesłaniała pięknych widoków i nie blokowała dopływu naturalnego światła.
Taras
Taras
Drewniany podest z tyłu budynku stanowi przestronny taras. „Umeblowano” go masywnym stołem, którego nogi stanowią dwa pnie drzewa, a blat to plaster drewna o nieregularnych krawędziach. Jadalnianego zestawu dopełniają wiklinowe fotele.
Ogród
Ogród
Okolica domu powstałego z dawnej stajni jest cicha i spokojna, bo oddalona od cywilizacji. Do budynku przylega ogromny ogród z wiekowym rozłożystym drzewem. W cieniu jego gałęzi ustawiono ławkę, na której można wypoczywać równie beztrosko jak na tarasie.
Wczytywanie rekomendacji...