Dom w hangarze

Dom w hangarze
Jeden z hangarów należących do brytyjskiej bazy lotniczej w niemieckiej miejscowości Uetze został przystosowany na mieszkanie. Ten swoisty loft z blachą falistą na ścianach i suficie jest zaskakująco przytulny. Jego właściciel Glenn Garriock nadał mu indywidualny styl, mieszając rzeczy nowe ze starymi.
4

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Architektura
Architektura
Murowana fasada przypomina zabytkowy dworek. Ale tuż za nią rozciąga się pokryta blachą kopuła dawnego hangaru. By przekształcić ją w funkcjonalny dom, trzeba było postawić ściany i słupy konstrukcyjne, na których wspiera się górne piętro.
Kącik wypoczynkowy z biurem
Kącik wypoczynkowy z biurem
Na parterze mieści się biuro właściciela, który jest projektantem stron internetowych. W tle widać jedną z solidnych kolumn podtrzymujących konstrukcję sufitu.
Kuchnia
Kuchnia
Intensywna czerwien frontów kuchennych ociepliła wizualnie surowe wnętrze z ocynkowaną blachą na ścianach. Stalowy blat i relingi na akcesoria wpisują się w industrialny klimat wnętrza.
Kręcone schody
Kręcone schody
Stylowe żeliwne schody prowadzą do części dziennej na piętrze. Ich konstrukcja nie zabiera wiele przestrzeni, a ażurowe ozdobne stopnie zapewniają dostęp światła.
Salon z jadalnią
Salon z jadalnią
Prosta nowoczesna kanapa ustawiona pod łukowatym sufitem stanowi zaciszny kącik wypoczynkowy. Dzięki wygodnemu meblowi, lampom dającym miękkie światło i ozdobom wnętrze z czarną posadzką jest całkiem przytulne.
Łukowate sklepienie
Łukowate sklepienie
Sklepienie ze stalowymi belkami jest niezwykle efektowne i nadaje wnętrzu przemysłowy styl. Z salonu z jadalnią wchodzi się do części prywatnej - sypialni z łazienką.
Sypialnia
Sypialnia
Ascetycznie urządzona sypialnia z prostym łóżkiem i komodą do przechowywania mieści się również pod łukiem z blachy, ale dodatkowo zaizolowanym przed zimnem. Półka nad wezgłowiem jest dekoracją i praktycznym dodatkiem.
Łazienka
Łazienka
Łazience charakteru nadały wyrazisty turkus na ścianach i wanna w stylu retro. Wyłożony kafelkami gzyms na całą szerokość ściany służy jako praktyczna półka do przechowywania.
Wczytywanie rekomendacji...