zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej, z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować, lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji. więcej
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Dom w rustykalnym stylu

Dom w rustykalnym stylu
To oryginalny dom burgundzki z XVII wieku. Na zewnątrz wygląda niemal tak samo jak sto lat temu, jednak w środku czuć ducha współczesności. Ale nie jest to mariaż kontrastowy, a współczesna wersja stylu rustykalnego.
2

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Salon
Salon
Choć z zewnątrz dom wygląda niemal tak samo jak sto lat temu, w środku stare łączy się z nowym. Belki stropowe i stolarka przywodzą na myśl rustykalne wnętrza. Reszta aranżacji została zachowana we współczesnym klasycznym stylu.
Kominek
Kominek
Ciepła w salonie dostarcza koza, którą wkomponowano w ceglaną niszę po dawnym kominku. Prosta rama ze stalowych elementów służy jako stojak na drewno.
Kuchnia
Kuchnia
Gotowanie to pasja pani domu. W kuchni spędza najwięcej czasu. To wnętrze musiało więc być przede wszystkim praktyczne. Do bryły domu dobudowano nową część. Okna zajmują też fragment spadzistego dachu. Zabudowa jest prosta - dyskretne fronty i stalowe blaty oraz wyeksponowana rura okapu przywodzą na myśl wystrój restauracyjnych kuchni.
Prześwit w kuchni
Prześwit w kuchni
Kuchnię z salonem łączą dwa niewielkie prześwity, które wkomponowano w stolarkę ścienną. Dzięki temu gotujący może mieć kontakt z gośćmi, rozwiązanie ułatwia też serwowanie posiłków. Prześwit służy też jako minibarek - blat jest na tyle szeroki, że może sprawdza się jako stół.
Sypialnia
Sypialnia
Jasne i ciepłe wnętrze w rustykalnym stylu. Dominuje drewno i naturalne tkaniny. Baldachim nad łóżkiem powstał przez połączenie wąskich, drewnianych listew. Na ścianie i przy suficie wyeksponowano pobielone deski stropowe.
Pokoje gościnne
Pokoje gościnne
W dawnej stajni urządzono pokoje dla gości. Dzięki temu właściciele mają sporo przestrzeni dla siebie i dużo ciszy, gdy odwiedza ich liczna rodzina.
Architektura
Architektura
Właściciele dołożyli wiele starań, by z zewnątrz dom zachował oryginalny wygląd. Konstrukcja pochodzi z XVII wieku. Charakterystyczne szachulcowe ściany powstały poprzez wypełnienie drewnianego szkieletu cegłami i kamieniem.
Wczytywanie rekomendacji...