Dom w rybackim porcie

Dom w rybackim porcie
Przytulny dom z basenem w porcie Cap-Ferret powstał z połączenia dwóch tradycyjnych w rejonie zatoki Arcachon rybackich chat. Zachowano ich oryginalną konstrukcję, wielkość i styl elewacji, za to wnętrze zaaranżowano nowocześnie.
3

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

KUCHNIA Z JADALNIĄ
KUCHNIA Z JADALNIĄ
Kuchnia otwarta zamiast górnych szafek ma podłużne okno, które doświetla blat w ciągu dnia. Wieczorami na strefę roboczą i wolno stojącą wyspę światło rzucają kuliste lampy. Przytulny zestaw jadalniany z prostym stołem tworzą dwie pary różnych krzeseł.
SALON
SALON
Szara ściana w salonie to część nowoczesnego kubika, w którym mieści się z jednej strony garderoba, z drugiej prysznic. Jej kolor równoważą pomarańczowe krzesła jadalniane i fotel, barwne malowidło i przede wszystkim pomalowana na biało dekoracyjna konstrukcja dachu. Lampa Arco zaprojektowana przez Achille Castiglioniego raz oświetla stół, raz kącik wypoczynkowy.
SYPIALNIA
SYPIALNIA
W tej sypialni również zastosowano architektoniczne rozwiązanie w postaci kubika. Za zasłonką mieści się natrysk. Kubik został pomalowany na wyrazisty kolor fuksji, podobnie jak drewniana ławka. Mocną barwę równoważy stonowany wystrój sypialni z vintage’owym plakatem jako jedyną ozdobą.
ŁAZIENKA
ŁAZIENKA
Przy bocznej ścianie „kabiny” z prysznicem urządzono strefę toaletową z umywalką. Nisza w ścianie wyłożona lustrzaną taflą służy jednocześnie za półkę na kosmetyki. Chromowana drabina-wieszak jest praktyczną ozdobą wnętrza.
ELEMENT ARCHITEKTONICZNY
ELEMENT ARCHITEKTONICZNY
Kubik wzniesiony na środku rozległego pomieszczenia stanowi granicę stref – salonu z jadalnią i sypialni. Ale jest to granica umowna, bo przestrzeni nie rozdzielają drzwi. Drewniana prosta komoda równoważy chłodną szarość ściany, a wielkie lustro oparte o nią dodaje wnętrzu perspektywy.
MINITARAS
MINITARAS
Ocieniony trzcinami i wyrastającym z podestu drzewem taras jest oazą letniego wypoczynku. Takiego zacisza, gdzie właściciele zaszywają się z książką, można pozazdrościć.
BASEN
BASEN
Basen otoczony podestem z pięknej szarej deski znajduje się w przestrzeni między dwoma połączonymi domkami. To kolejne miejsce, w którym można beztrosko wypoczywać. Wielkie oszklone drzwi sprawiają, że taras wydaje się naturalnym przedłużeniem salonu.
Wczytywanie rekomendacji...