Dom w Stambule

Dom w Stambule
Ten stuletni dom mieści się Stambule, mieście położonym na styku dwóch kontynentów, Europy i Azji. Odwiedzamy architekta Hakan Aldogan, który kupił tutaj, pięciopiętrowy dom, a następnie całkowicie go wyremontował. Zobaczcie efekty jego pracy.
3

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

BUDYNEK
BUDYNEK
Ten stuletni dom mieści się w europejskiej części miasta, w dzielnicy Balata. Mimo, iż dzielnica ta była przez lata zaniedbana, ludzie zaczęli kupować i odnawiać tutejsze budynki. Turecki architekt Hakan Aldogan jest jednym z nich.
ARCHITEKT
ARCHITEKT
Hakan Aldogan urodził się w Stambule. Studiował architekturę w Danii, pracował w USA i we Francji u słynnego architekta Joana Nouvela. W 2009 roku kupił pięciopiętrowy dom w Balatcie, a następnie całkowicie go wyremontował.
POMIESZCZENIA
POMIESZCZENIA
Rozkład domu jest typowy dla tej okolicy. Na każdym piętrze mieści się tylko jedno pomieszczenie, co wymusza kreatywność i potrzebę projektowania nietypowych rozwiązań wnętrzarskich.
STYL
STYL
Aldogan chciał by jego dom miał osobisty wymiar. Chciał, by każdy szczegół wyposażenia był zaprojektowany przez niego, by wszystkie detale w domu, zarówno stare jak i nowe, były unikatowe.
WYPOSAŻENIE
WYPOSAŻENIE
W domu znaleźć możemy unikatowe wyposażenie takie jak: samodzielnie zaprojektowane meble, efekty świetlne, czy nawet sprytne rozwiązania, na drobne ubytki w podłodze.
ORYGINALNA KOMODA
ORYGINALNA KOMODA
W sypialni Aldogana stoi bardzo ciekawa komoda z walizek. Mimo, iż walizki ustawione są jedna na drugiej, system prowadnic do szuflad pozwala szybko i sprawnie otworzyć każdą z nich.
TARAS
TARAS
Nowy taras na dachu oferuje widok na cały Stambuł. Stuletni dom Aldogana wraz z jego unikatowym wykończeniem idealnie wpisuje się w klimat miasta.
Wczytywanie rekomendacji...