zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej, z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować, lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji. więcej
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Dom w starej szkole

Dom w starej szkole
W niepozornym szarym budynku, w którym dawniej mieściła się szkoła, dziś mieszka blogerka i fotografka Aurelie Lecuyer (ledansla.blogspot.com) wraz z mężem i piątką dzieci. Duża przestrzeń pozwoliła na stworzenie przytulnego domu i miejsca do pracy.
5

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Budynek
Budynek
Właściciele długo szukali dla siebie odpowiedniego miejsca. Budynek starej szkoły w Saint-Germain-sur-Moine od razu ich oczarował. Prosta, dwupiętrowa bryła z szarą fasadą nadszarpniętą działaniem czasu kryje przytulne wnętrze.
Hol
Hol
Po wejściu można poczuć ducha przeszłości. Szara lamperia, prosta ławka zbita z desek i wieszaki na wysokości dziecięcych ramion przypominają o tym, że kiedyś mieściła się tu szkoła. Ciekawy detal aranżacji tworzy mozaika podłogowa - pomiędzy kremowe kafelki wpleciono czerwone i szare kafelki. Dzięki temu jest mniej monotonnie.
Wysokie wnętrza
Wysokie wnętrza
Dom ma spory metraż. Imponująca jest również wysokość pomieszczeń - ponad 5 metrów. Dzięki grafitowej lamperii udało się nieco obniżyć pomieszczenia, co sprawia, że są bardziej przytulne i domowe. Przyjemny rytm wprowadzają drewniane okna ze szprosami. W takim towarzystwie dobrze czują się designerskie, proste meble.
Żeliwny kominek
Żeliwny kominek
Właściciele do ogrzewania domu używają żeliwnych kominków. Biały stalowy piec i grafitowa rura idealnie komponują się z ciemną lamperią i jasnymi ścianami. Kominek wprowadził do wnętrza sielski klimat.
Kuchnia
Kuchnia
Długi stół to idealne rozwiązanie dla dużej rodziny. Wysokość i rozmiar pomieszczenia pozwoliły też zrezygnować z górnych szafek - zamiast nich są proste drewniane półki. Dzięki temu kuchnia wygląda lżej i bardziej przestronnie.
Łazienka w pokoju dziecka
Łazienka w pokoju dziecka
Właściciele nie chcieli zrezygnować ze wszystkich pozostałości przeszłości miejsca. Choć łazienki nie były zbyt ładne pozostawili te, które znajdowały się przy wejściu do klas. Teraz mieszczą się w pokojach dzieci - po zabawie mogą umyć ręce. Długi zlew, a nad nim rząd białych płytek 15 x 15 oraz wąska drewniana półka dobrze wpisały się w nową aranżację wnętrza.
Pokój dziecięcy
Pokój dziecięcy
Wnętrze pokoju chłopięcego jest wysokie i jasne. Dzięki temu ciemnozielone ściany nie pomniejszają pomieszczenia. Na ten sam kolor pomalowano drewnianą lamperię z boazerii.
Domowe biuro
Domowe biuro
Właściciele pracują z domu. Duża powierzchnia pozwoliła na wydzielenie sporego domowego biura. Jasne ściany oraz duże okna bez zasłon czy rolet sprawiają, że wnętrze jest bardzo przestronne i nie potrzebuje zbyt wiele sztucznego oświetlenia. Miejsce pod oknami zagospodarowano na niskie regały. Pośrodku pomieszczenia znalazła się prosta sofa zbita z surowych desek. Jej siedzisko to duża szara poducha.
Pokój małego dziecka
Pokój małego dziecka
W pokoju najmłodszego z domowników jedną ze ścian ozdobioną tapetą we wzór liściastych gałęzi. Idealnie łączy się z kolorem sąsiadującej, ciemnozielonej ściany. Niskie drewniane łóżeczko ma wyższe boki, które zabezpieczają malucha przed wypadnięciem. W roli stolika nocnego pieniek, a na nim lampa w kształcie sowy dająca przyjemne, miękkie światło.
Przedpokój
Przedpokój
Przedpokój utrzymany jest w rustykalnej stylistyce. Na ścianach odsłonięto oryginalny kamień oraz drewniane belki stropowe. Drewnianą podłogę pomalowano na biało, co optycznie powiększyło i rozjaśniło przestrzeń. Wysokość pomieszczenia pozwoliła na zawieszenie kilku lamp z abażurami z papieru przypominających lampiony.
Miejsce do zabawy
Miejsce do zabawy
Pomysł, by zamieszkać w dawnej szkole, najbardziej spodobał się dzieciom. Teraz mają niemal nieograniczoną przestrzeń do zabawy i dużo tablic, po których mogą rysować!
Wczytywanie rekomendacji...