zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej, z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować, lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji. więcej
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Dom w starym warsztacie

Dom w starym warsztacie
Architekt Tijmen Ploeg i jego żona mieszkają w przerobionym na dom warsztacie samochodowym. Właściciel osobiście zaplanował jego metamorfozę, urządzając biuro na parterze i mieszkanie na piętrze.
3

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Architektura
Architektura
Dom mieści się na wyspie Prinsen w Amsterdamie. Jego konstrukcja została wykonana z betonu, ale duże okna wychodzące na kanał dodają jej lekkości. Mimo położenia w centrum miasta jest to otoczona zielenią oaza spokoju.
Kręcone schody
Kręcone schody
Nitowane metalowe schody prowadzą do części mieszkalnej na piętrze. Ponieważ są kręcone, nie zajmują wiele przestrzeni tego wąskiego, bo liczącego zaledwie 6,5 metra szerokości domu.
Salon
Salon
Część dzienna jest doświetlona oknami znajdującymi się z dwóch stron. Wnętrze urządzone prostymi, funkcjonalnymi meblami sąsiaduje z sypialnią oraz kuchnią.
Widok na kanał
Widok na kanał
Z okien w salonie roztacza się widok na jeden z amsterdamskich kanałów. Można go podziwiać także z niewielkiego półokrągłego balkonu.
Kuchnia
Kuchnia
Dwukolorowe szafki są urozmaiceniem oszczędnego wystroju kuchni, a blat z marmuru uszlachetnia aneks. Lodówka została umieszczona powyżej blatu, we wnęce utworzonej przez betonową ścianę działową.
Żeliwna koza
Żeliwna koza
Metalowa konstrukcja schodów prowadzących na dach współgra z żeliwną kozą używaną do ogrzewania salonu. Ścianę w jadalni przeznaczono na domową bibliotekę, efektywnie wykorzystując przestrzeń.
Mobilna ściana
Mobilna ściana
Przesuwany drewniany panel umożliwia zmianę aranżacji przestrzeni. W razie potrzeby pozwala w mgnieniu oka oddzielić kuchnię z jadalnią od salonu.
Sypialnia z łazienką
Sypialnia z łazienką
Ponieważ dom jest długi, ale wąski, architekt wpadł na pomysł podzielenia go na strefy. Dlatego salon, sypialnia i łazienka z wolno stojącą wanną znajdują się w amfiladzie, ale nie są podzielone tradycyjnymi drzwiami. Aneksy się przenikają.
Wczytywanie rekomendacji...