Dom w stylu lat 30.

Dom w stylu lat 30.
Zaprojektowany przez architekta Bruno Tauta budynek mieści się na jednym ze słynnych osiedli jego autorstwa – Berlin-Britz. Nowi właściciele zachwycili się jego oryginalnym wnętrzem i odważną jak na tamte czasy kolorystyką. By nie zakłócać unikatowej atmosfery, dyskretnie przemycili technologiczne udogodnienia.
3

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Podmiejska willa
Podmiejska willa
Niewielki budynek otoczony ogrodem został zaprojektowany jako domek weekendowo-wakacyjny. I w takim charakterze używają go obecni właściciele. Mogą w nim odpocząć od zgiełku stolicy.
Stylowa jadalnia
Stylowa jadalnia
Wnętrze zostało odtworzone w stylu lat 30., ale znajduje się w nim też kilka elementów oryginalnych z tamtych czasów. Królowały wtedy modernistyczne meble, między innymi krzesła z giętych chromowanych rurek. Zabawnym dodatkiem jest obrazek w postaci dzierganej serwetki z żartobliwym sloganem na cześć architekta.
Salonik z radiem
Salonik z radiem
Lata 30. to była ewidentnie epoka radia, które stało się środkiem masowego przekazu. Nie mogło go więc zabraknąć we wnętrzu, które szło z duchem czasu. Dziś nowi gospodarze zabytkowy sprzęt wzbogacili o nowoczesne technologie.
Oryginalny piec kaflowy
Oryginalny piec kaflowy
Jeden z trzech zabytkowych pieców kaflowych ma głęboki niebieski kolor. Bruno Taut zestawił go na zasadzie kontrastu z żółtymi ścianami. Takie odważne połączenia tworzące niepowtarzalną atmosferę we wnętrzu to znak rozpoznawczy architekta.
Modernistyczna kuchnia
Modernistyczna kuchnia
Kuchnia została zrekonstruowana w stylu retro. Modernistyczny wystrój był nastawiony na funkcjonalność. Właściciele zadbali w niej o stylowe detale, jak pojemniki, słoje, garnki, wyszukane skrzętnie na pchlich targach, ale dodali do tego lodówkę i zmywarkę – współczesne udogodnienia.
Błękitna sypialnia
Błękitna sypialnia
Ściany w sypialni mają kolor błękitnego nieba. To naprawdę kojąca kolorystyka dla wnętrza, w którym się wypoczywa. Łóżko wsparte na konstrukcji z giętej rurki chromowanej i wiszące szafki mają ciekawą oszczędną formę i są bardzo funkcjonalne do dziś.
Łazienka bez kafli
Łazienka bez kafli
Właściciele postanowili skuć kafle w łazience, które pochodziły z lat 70. Postawili na lamperię w jasnoszarym kolorze. To dobre tło dla czarnych minimalistycznych dodatków.
Biuro à la Taut
Biuro à la Taut
Czarne i metalowe sprzęty, takie jak lampa biurkowa to nawiązanie do stylistyki Bauhausu. Takie elementy równoważą intensywną kolorystykę kącika biurowego w sypialni. Na biurku stoi oprawiony w ramkę miniportret Bruno Tauta.
Wczytywanie rekomendacji...