Dom w stylu Le Corbusiera

Dom w stylu Le Corbusiera
Catherine i Ives postanowili się osiedlić na Gwadelupie, bo spodobał im się dom utrzymany w duchu Le Corbusiera, ale wpisany malowniczo w egzotyczny krajobraz. W dodatku oboje uwielbiają iguany, których mnóstwo spaceruje po przyległym ogrodzie. Właściciele czują się w nim jak w prywatnym rezerwacie przyrody.
2

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Architektura
Architektura
Bryła domu jest oszczędna w formie i lekka dzięki większym i mniejszym przeszkleniom, zaopatrzonym w praktyczne w tropikalnym klimacie żaluzje. Widać w niej inspiracje modernistycznymi projektami Le Corbusiera. Bladoróżowa elewacja z białymi akcentami wygląda świeżo na tle soczystej zieleni otaczającej ją roślinności.
Sypialnia
Sypialnia
Wystrój sypialni jest minimalistyczny, ale z pazurem. Jest nim czerwony klasyk designu – fotel Egg, zaprojektowany przez Arne Jacobsena. Z sypialni wychodzi się do loggii z żaluzjowymi oknami otwartymi na powiewy morskiej bryzy znad Atlantyku.
Salon
Salon
Utrzymany w bieli pokój dzienny powiększa przestrzeń, która wydaje się nie mieć granic. Pobielona ściana z wyraźną strukturą kamieni jest ciekawym tłem dla designerskiego stolika kawowego, nowoczesnego fotela z tworzywa i kanap w gładkich pokrowcach. Salon przenika się z urządzoną również na biało jadalnią.
Jadalnia
Jadalnia
Mimo wszechobecnej bieli wystrój jadalni wcale nie jest nudny. Jego urozmaiceniem są zróżnicowane faktury – ażurowego krzesła, kafli na podłodze, papierowych abażurów lamp. Ciekawą wizualnie strukturę tworzą także belki sufitowe oraz nisze-półki w ścianie, przeznaczone na dekoracyjne bibeloty. Szeroki prześwit sprawia, że jadalnia płynnie przechodzi w przestronny taras.
Taras z basenem
Taras z basenem
Wsparty na słupach drewniany taras z basenem nie jest otoczony żadną barierką, dzięki czemu zlewa się on z otoczeniem, a mieszkańcy mają poczucie nieskrępowanej przestrzeni. Można się na niego dostać zarówno z pokoju dziennego połączonego z jadalnią, jak i z sypialni, do której prowadzą zewnętrzne schody. Wyposażony nie tylko w leżaki, ale i wygodny zestaw wypoczynkowy jest drugim salonem.
Wczytywanie rekomendacji...