zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o. o. z siedzibą
w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji.
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Dom wśród fiordów

Dom wśród fiordów
Prosty wystrój i naturalne materiały tej nowoczesnej willi w norweskim Stavanger są dyskretną ramą dla fantastycznego krajobrazu. Za panoramicznymi oknami w salonie roztacza się zapierający dech w piersiach widok na zatokę i fiord. Czteroosobowa rodzina Thiessen ma tu swój rajski azyl.
3

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Architektura
Architektura
Dom z basenem w podeście ma ultranowoczesną bryłę. Liczne przeszklenia, w których odbijają się niebo i woda, nadają konstrukcji lekkości.
Kącik wypoczynkowy
Kącik wypoczynkowy
Kącik wypoczynkowy z kominkiem urządzono modernistycznym zestawem mebli - sofą i fotelami LC3 projektu Le Corbusiera. Drewno składowane we wnękach po obu stronach paleniska dodaje wnętrzu przytulności.
Jadalnia
Jadalnia
Bardzo długi stół pomieści kilkanaście osób. Wapień na podłodze i biel łączą jadalnię i kuchnię we wspólną całość. Dla zrównoważenia chłodnej kolorystyki, sufit wyłożono boazerią w naturalnym odcieniu drewna.
Kuchnia
Kuchnia
Nowoczesna zabudowa kuchenna ma fronty, które po otwarciu można schować po bokach korpusu, uzyskując otwarte półki. Równie dyskretny jest wysuwany z blatu pochłaniacz.
Nastrojowe rolety
Nastrojowe rolety
Łączna powierzchnia okien to 34 m2. By mieszkańców nie oślepiało słońce, zainstalowano na nich półprzejrzyste grafitowe rolety. Dla ułatwienia są one elektrycznie sterowane.
Garderoba
Garderoba
Korytarz prowadzący do sypialni zmieniono w praktyczną garderobę. Wszystko jest idealnie posegregowane w licznych szufladach i na półkach zabudowy sięgającej sufitu.
Sypialnia
Sypialnia
Betonową ścianę w sypialni rozwesela kolorowa grafika. A lustro oparte o ścianę optycznie ją powiększa. Chromowane stoliki projektu Eileen Grey występują w roli stolików nocnych.
Łazienka
Łazienka
Wyłożona białą mozaiką łazienka jest minimalistyczna. Dla wygody w kabinie umieszczono dwie baterie prysznicowe. Wąskie okno doświetla i wentyluje wnętrze.
Domowa piwniczka
Domowa piwniczka
Marzenie każdego konesera win. Półki do składowania win wzniesiono pod wymiar wąskiej, ale pojemnej piwniczki.
Wczytywanie rekomendacji...