Dom z betonu i metalu

Dom z betonu i metalu
Ten nowoczesny dom mieści się na południu Francji. Czarno-betonowa bryła wygląda jak UFO. Tak o swoim domu mówią nawet sami mieszkańcy, którzy z nowoczesnego lokum zrobili przytulne miejsce.
2

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Architektura
Architektura
Nowoczesna kubiczna bryła powstała z połączenia surowych materiałów: metalu, betonu i szkła. Betonowe nadziemie od strony podwórza przecina przeszklenie na całą wysokość kondygnacji. W tym module mieści się część dzienna. Nad nią znajduje się moduł wykonany z czarnego metalu, w którym znajduje się strefa prywatna.
Przesuwne panele
Przesuwne panele
Prywatności mieszkańców chronią przesuwne panele z czarnego metalu. To również ochrona przed zimnem i słońcem. By nie były zbyt monolityczne, ich powierzchnię pokryto nieregularnie porozrzucanymi otworami. Przedzierające się przez nie świtało tworzy wewnątrz domu niezwykły wzór.
Salon
Salon
Pomimo nowoczesnego sznytu, część dzienna jest bardzo przytulna. Salon połączono z kuchnią. Jedną ze ścian pozostawiono bez wykończenia - beton dobrze wpisuje się w nowoczesną architekturę. Biała podłoga z żywicy została skontrastowana z czarnym sufitem. Ciemny sufit sprawia, że pomieszczenie wydaje się niższe, kolor ukrył też część instalacji oraz szyny oświetlenia.
Kuchnia
Kuchnia
Kuchnia ma otwarty układ. Szafki kuchenne ukryto za niewysokim barkiem. Zrezygnowano też z szafek wiszących. W ten sposób kuchnia została ukryta i dobrze wkomponowuje się w salon.
Hol
Hol
Beton ma tu bardzo surową formę. Jego powierzchnia nie została wygładzona - celowo pozostawiono chropowatą fakturę, na której widać odbite deski - pozostałość po pracach konstrukcyjnych. Schody wykonano z cienkiego kawałka solidnej blachy. Podtrzymuje je stalowa balustrada (taka sama jak balkonowa), z jednej strony zaś wmurowano je w ścianę.
Przedpokój
Przedpokój
Przedpokój rozświetlają świetliki umieszczone w suficie. W jednej ze ścian umieszczono wnęki, które podświetlają reflektorki punktowe - mogą służyć jako półki. W wąskim pomieszczeniu znalazło się też miejsce na biurko oraz półki-kubiki zawieszone nad nim.
Pokój dziecięcy
Pokój dziecięcy
To najbardziej kontrastowe pomieszczenie w domu. Pełen żywych kolorów pokój ociepla drewniana podłoga. Nie ma tu zbędnych mebli - jedynie biała szafa z przesuwnymi drzwiami na całą wysokość pomieszczenia oraz łóżko.
Basen
Basen
Do basenu można wskoczyć bezpośrednio z jednego z pokoi. Basen mieści się częściowo pod dachem, a częściowo na zewnątrz. Dzięki temu można z niego korzystać w każdą pogodę. Jego brzegi zlicowano z powierzchnią tarasu - dodaje to nowoczesnego sznytu.
Wczytywanie rekomendacji...