Dom z kontenerów

Dom z kontenerów
Dom usytuowany nietypowo... w ziemi jego właściciele nazywają żartobliwie „kretowiskiem”. Porośnięty trawą nie rzuca się w oczy, a dzięki wewnętrznym ścianom z metalowych kontenerów jest inny niż wszystkie. To pod każdym względem wyrazisty manifest przeciwko tradycyjnemu budownictwu.
6

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Architektura
Architektura
Bryła domu powstała z trzech starych kontenerów, jakich używa się do transportu morskiego. Przerobiono je na potrzeby projektu – pocięto, na nowo zespawano i wzmocniono, by powstała przestrzeń mieszkalna o powierzchni ponad 90 m2. Do modułu z kontenerów przylega przeszklona dobudówka.
Ogród na dachu
Ogród na dachu
Wbudowany w ziemię „moduł” zyskał naturalną izolację zarówno przed chłodem, jak i upałem. Jego dach i boki dodatkowo wysiano trawą. Tak powstał oryginalny ogród, który służy dzieciom za miejsce do zabawy na świeżym powietrzu.
Szklana przybudówka
Szklana przybudówka
W przybudówce solidną drewnianą konstrukcję zestawiono z transparentnymi szklanymi ścianami. Dzięki nim bryła domu zyskała na atrakcyjności i lekkości. Ta część mieszkania służy jako podręczny składzik na drewno opałowe.
Salon z kominkiem
Salon z kominkiem
Niebieski podwieszany sufit jest architektonicznym urozmaiceniem salonu. Do tego jest praktyczny, bo zainstalowano w nim proste oprawy oświetleniowe i podłączono komin żeliwnej kozy. Jego kolor harmonizuje z wykończeniem regałów i obiciem kanapy.
Sypialnia
Sypialnia
Chłód ścian z blachy falistej przełamano ciepłem drewna. Wykonano z niego wezgłowie łóżka, zakończone praktycznymi półkami. W roli oświetlenia nocnego występują dyskretne biurowe lampy o regulowanych ramionach.
Kuchnia
Kuchnia
Nowoczesna biała kuchnia jest częściowo otwarta na salon z biblioteką. Ocieplają ją drewniane blaty i panel pod szafkami wiszącymi. Dwa okna w ciągu dnia dobrze doświetlają powierzchnie robocze.
Ziołowa rabatka
Ziołowa rabatka
Ten dom daje odpowiedź na pytanie, jak mieszkać bliżej natury. Właściciele posadzili przy nim kwiaty i zioła. Podręczna rabatka z tymiankiem, rozmarynem i szczypiorkiem rośnie tuż przy kuchennym oknie. Podczas gotowania łatwo do niej sięgnąć.
Wczytywanie rekomendacji...