Dom z przeszkloną ścianą

Dom z przeszkloną ścianą
Długi budynek, transparentny z jednej strony to kompromis, na jaki właściciele poszli, by postawić go w otoczeniu gospodarstw rolniczych. Dzięki skoncentrowaniu okien na jednej stronie, odseparowali się od mało atrakcyjnego sąsiedztwa. I zyskali dom o niebanalnej bryle, w dodatku z widokiem na zielony zagajnik.
1

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Architektura
Architektura
Ten nowatorski dwupoziomowy budynek ma prawie 50 metrów długości, ale nie odczuwa się tego dzięki dobremu rozplanowaniu pomieszczeń. Rozległa część dzienna, gdzie rodzina spędza najwięcej czasu, usytuowana została w centrum domu. Płaski dach porośnięty trawą sprawia, że budynek wtapia się w otoczenie.
Kuchnia
Kuchnia
Kuchnia jest minimalistyczna. Ograniczono się w niej do prostych białych mebli, jasnoszarych blatów i stalowych sprzętów. Płyta grzejna została zamontowana na wyspie, której dodatkowy podwyższony blat może służyć jako barek.
Jadalnia
Jadalnia
Jadalnia wyznacza granicę między aneksem kuchennym a częścią wypoczynkową. Lakierowany na wysoki połysk prosty stół i dobrane do niego drewniane krzesła z wysokimi oparciami tworzą eklektyczny zestaw. Dzięki stylowym siedziskom wnętrze z nowoczesnymi meblami i surową podłogą z szarych kafli zyskało na szlachetności.
Salon
Salon
Ekstrawagancka czarna ściana jest kontrastowym tłem dla jasnych mebli wypoczynkowych. Umieszczone w niej małe okrągłe okienka dodatkowo doświetlają wnętrze salonu, za to nie dają widoku na posesje sąsiadów. Dla ożywienia wystroju białe skórzane kanapy przykryto pomarańczowymi narzutami w etnicznym stylu.
Przeszklona ściana
Przeszklona ściana
Wspólną przestrzeń salonu, jadalni i aneksu kuchennego łączy przeszklona ściana. Całe wnętrze z kolei oświetlają identyczne oprawy natynkowe, zamontowane szeregowo na suficie. Przeszklenie wychodzi na północ i zapewnia miły widok na ogród i pobliski zagajnik z choinkami.
Długi korytarz
Długi korytarz
Długi korytarz z czarną ścianą i umieszczonymi na różnych poziomach oknami w kształcie bulajów jest idealnym placem zabaw dla synka właścicieli. Naprzeciw drzwi frontowych wzniesiono olbrzymią szafę-garderobą z przesuwanymi frontami. W część z nich wstawiono lustra, które optycznie poszerzają pomieszczenie.
Sypialnia z łazienką
Sypialnia z łazienką
Sypialnia małżeńska połączona jest z łazienką. Niski murek obok wnęki z natryskiem posłużył do zainstalowania wiszącej szafki z dwoma umywalkami. Wnętrze różni się od reszty mieszkania, bo ma drewnianą podłogę, a jego wystrój zdominowały odcienie fioletu.
Oświetlenie
Oświetlenie
Ponieważ północna strona domu z przeszkloną ścianą nie sąsiaduje z innymi budynkami, okna pozostawiono nieosłonięte. Mieszkańcy nie martwią się o prywatność, a z budynku bije nocą zjawiskowy blask.
Wczytywanie rekomendacji...