Dom ze szkła

Dom ze szkła
Ten nowoczesny dom znajduje się na wybrzeżu bretońskim. Aby mieć nieustanny widok na ocean, właściciele zdecydowali się w nim na szklane ściany. Budynek ma metalową konstrukcję i kamienne elementy, dzięki czemu jego bryła organicznie komponuje się z otoczeniem.
14

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Architektura
Architektura
Granitowe ściany nie są częścią konstrukcyjną budynku. To rodzaj ozdobnych ekranów z kamieniami umieszczonymi w metalowych ramach. Nawiązują do stylu tradycyjnych bretońskich domów i krajobrazu skalistego wybrzeża.
Sypialnia
Sypialnia
Sypialnia na poddaszu dzięki dużym połaciowym oknom w ciągu dnia zalana jest naturalnym światłem. Po dwóch stronach konstrukcyjnego słupa biegnącego przez środek domu zlokalizowano bliźniacze umywalki. Liczne szuflady-schowki w podeście z powodzeniem zastępują komodę.
Kuchnia z jadalnią
Kuchnia z jadalnią
Połączone w jeden długi blat jadalniane stoły stanowią umowną granicę między kuchnią a salonem. Wszystkie meble w tej otwartej przestrzeni są białe i proste, dzięki czemu nie odciągają uwagi od wspaniałych widoków rozciągających się za ogromnymi oknami. Błyszczące powierzchnie odbijają światło, optycznie powiększając przestrzeń.
Szklana kładka
Szklana kładka
Projekt domu oparty jest na szklanej „osi”, łączącej dwie części budynku. Przejście między nimi stanowi zawieszona na wysokości kładka zrobiona również ze szkła. Dzięki takiemu rozwiązaniu środkowa część domu jest całkowicie transparentna.
Salon
Salon
Część wypoczynkowa jest wysoka na dwie kondygnacje. Po obu stronach sofy znajdują się duże przesuwane okna, po otwarciu których krajobraz staje się integralną częścią domu. Srebrne rury od kominka stanowią industrialną ozdobę wnętrza.
Zabudowa kuchenna
Zabudowa kuchenna
Nowoczesne lampy zamontowane nad wyspą kuchenną swoją falistą formą przełamują monotonię kubicznej zabudowy. Gładkie meble zlewają się dyskretnie z tłem białych ścian. Zwłaszcza po opuszczeniu frontu przy wnęce z ekspresem do kawy.
Światło
Światło
Bryłę domu urozmaicają także ciekawie wbudowane w dach okna połaciowe. Za dnia doświetlają wnętrze, a nocą pozwalają podziwiać rozgwieżdżone niebo. Sączące się przez wszystkie szklane elementy światło sprawia, że budynek prezentuje się naprawdę zjawiskowo.
Wczytywanie rekomendacji...