zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o. o. z siedzibą
w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji.
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Drewniany dom z tarasem

Drewniany dom z tarasem
Zlokalizowany niedaleko zatoki Morbihan dom powstał z połączenia naturalnych materiałów – kamienia i drewna. To ulubione materiały jego właścicieli. W pracy nad projektem ściśle współpracowali z architektem, realizując wiele swoich własnych pomysłów.
4

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Architektura
Architektura
Dom powstał w miejscu starej stodoły. Dzięki ekspozycji na słoneczną stronę i dobrej izolacji wystarczyło zainstalowanie tylko 20 m2 ogrzewania podłogowego, by zimą było w nim ciepło. Ciemne ramy okien zostały dyskretnie wpuszczone w tynk.
Elewacja
Elewacja
Kamień z rozbiórki stodoły posłużył do ozdobienia części elewacji. Resztę pokryto zabejcowanym na ciemny brąz drewnem, bo właściciele lubią ciepło tego materiału. Ażurowe otwory wentylacyjne są nie tylko funkcjonalne – w dodatku urozmaicają gładką powierzchnię okładziny.
Kuchnia z jadalnią
Kuchnia z jadalnią
W kuchni rządzi szarość. W tym kolorze są zarówno szafki, jak i ścianka działowa. Skontrastowano je efektownie z drewnianymi blatami. Podłużne lustro zamiast szafek wiszących optycznie powiększyło przestrzeń aneksu. Kubiczny abażur lampy nad stołem jadalnianym współgra z prostotą nowoczesnych mebli kuchennych.
Salon
Salon
Meble wypoczynkowe tapicerowane skórą, prosty drewniany stolik i lampa-kula dla nastroju służą za całe wyposażenie salonu. A jedynym urozmaiceniem gładkiej ściany jest wbudowane w nią otwarte palenisko kominka. W tak minimalistycznym otoczeniu dobrze się odpoczywa.
Przesuwane drzwi
Przesuwane drzwi
Szklane przesuwane skrzydło drzwi doświetla aneks kuchenny wydzielony niepełną ścianką, która zasłania okap i lodówkę. Po jego otwarciu mieszkanie zostaje powiększone o przestrzeń tarasu. Dzięki przedłużeniu blatu przy zlewie, w kuchni powstał dodatkowo kącik barowy.
Taras
Taras
Każdą możliwą chwilę rodzina spędza na dwustopniowym tarasie, którego deski estetycznie zlicowano z trawnikiem. To dla nich drugi salon i centrum życia towarzyskiego.
Wczytywanie rekomendacji...