Kawalerka pełna schowków

Kawalerka pełna schowków
Kawalerka Thibaulta powstała w mieszkaniu jego rodziców. W dawnej łazience na 18 m2 powstało przytulne lokum dla studenta. Małą powierzchnię rekompensują sprytnie poukrywane schowki. Kawalerka połączona jest z mieszkaniem rodziców, dla zachowania prywatności ma też osobne, niezależne wejście.
2

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Układ mieszkania
Układ mieszkania
Na małej powierzchni udało się zmieścić kuchnię, łazienkę oraz salon z miejscem do pracy, który zamienia się w sypialnię. Wnętrze jest wysokie - dzięki temu kuchnię oraz łazienkę zaaranżowano na niewysokim podeście. Dało to poczucie przestrzeni mimo skromnego metrażu.
Kuchnia
Kuchnia
Prosta zabudowa bez uchwytów nie rzuca się w oczy. Fronty na wysoki połysk odbijają światło, dzięki czemu wnętrze optycznie się powiększa. Zamiast stołu - wąski barek z półką pod blatem. Oświetlają go dwie lampy zawieszone na czerwonym kablu w kontrastowym, czarnym kolorze. Ich kolory nawiązują do barw zabudowy kuchennej. Przy stole ustawiono czarne stołki barowe projektu Konstantina Grcica.
Łazienka
Łazienka
Do łazienki przechodzi się bezpośrednio z kuchni. Pomieszczenia oddzielają drzwi z białego szkła. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskano trochę dodatkowego miejsca.
Salon
Salon
Na najniższym poziomie znajduje się część dzienna. Prosta szara sofa w ciągu dnia służy jako siedzisko, w nocy zaś zmienia swoje zastosowanie.
Wysuwane łóżko
Wysuwane łóżko
Pod podestem schowane jest sporych rozmiarów łóżko - wystarczy pociągnąć krawędź sofy i sypialnia gotowa.
Miejsce do pracy
Miejsce do pracy
Pod oknem znalazło się miejsce na niewielkie biurko. Powstało poprzez przedłużenie blatu sąsiadującej z nim szafki. Na ścianie w nieregularny sposób porozwieszano drewniane kubiki-schowki z drzwiczkami na docisk.
Schowki
Schowki
Na małym metrażu przydaje się każda przestrzeń do przechowywanie. W tym mieszkaniu niemal wszędzie poukrywano schowki. Drewnianą skrzynię na buty i poduszki ukryto w schodkach pod podestem - wystarczy pociągnąć za stopień, a schowek wyjedzie.
Wczytywanie rekomendacji...