zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o. o. z siedzibą
w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji.
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Klasyczna angielska posiadłość

Klasyczna angielska posiadłość
XVI-wieczna willa w stylu Tudorów z późniejszymi dobudówkami urzekła biznesmena Dominika Richardsa. By stała się wygodnym miejscem do życia, właściciel dokonał kilku renowacji. A współczesne wygody połączył z tradycyjnymi elementami domu.
5

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Architektura
Architektura
Najstarsza część domu liczy 500 lat. Zbudowana z cegły, ma charakterystyczne duże okna w zjawiskowych obramowaniach. Posesja zajmuje 3 hektary powierzchni, z czego sporą część stanowi malowniczy ogród.
Pokój z kominkiem
Pokój z kominkiem
Ściany w kolorze burgunda dodają temu wnętrzu szyku i jednocześnie tajemniczości. Skontrastowano z nimi jasne elementy - obudowę kominka, sztukaterie pod sufitem i zasłony zwieńczone ozdobnym lambrekinem. Meble wypoczynkowe to mieszanka klasyki i nowoczesności.
Kuchnia
Kuchnia
Kuchnię z dużą wyspą doświetla rząd arabeskowych okien przesłoniętych klasyczną kraciastą zazdrostką. I choć gospodarz jest rodowitym Australijczykiem, na ścianie pomieszczenia wisi portret królowej Elżbiety.
Jadalnia
Jadalnia
Dwa złote żyrandole wprowadzają do jadalni barokowy przepych. Wnętrze utrzymane w kolorystyce oranżu jest niezwykle ciepłe i przytulne. Jedną ze ścian zmieniono w galerię sztuki.
Pokój telewizyjny
Pokój telewizyjny
Typowa dla stylu Tudorów boazeria w pokoju telewizyjnym jest tłem dla nowoczesnego sprzętu audio-video. Pałacowe portrety odwracają uwagę od ekranu w srebrnej ramie.
Salon z pianinem
Salon z pianinem
Salon-bawialnia z pianinem to jeden z 17 pokoi w tej rezydencji. Został urządzony w lżejszej kolorystyce, więc można by go nazwać pokojem letnim.
Łazienka dla gości
Łazienka dla gości
To pomieszczenie z nowoczesnym prysznicem i stylową umywalką na postumencie mieści się za... sekretnymi drzwiami w boazerii. Dwa oddzielne kraniki do ciepłej i zimnej wody to typowe rozwiązanie ze starych angielskich rezydencji.
Sypialnia
Sypialnia
Masywne łoże z baldachimem to antyk z XVII wieku. Zajmuje ono sporą część pomieszczenia. Dlatego stojące lustro przydało się do optycznego powiększenia przestrzeni.
Wanna w sypialni
Wanna w sypialni
Wnęka w orientalnym stylu obok łóżka stała się minisalonem kąpielowym z wolno stojącą wanną. Przez piękne gotyckie okno roztacza się wspaniały widok na ogród. Dominik Richards przywrócił ten architektoniczny element usunięty przez jednego z poprzednich właścicieli.
Wczytywanie rekomendacji...