Letni dom na Majorce

Letni dom na Majorce
Rodzina Schrimerów spędza na Majorce zaledwie kilka miesięcy w roku. Ich wielką pasją jest sztuka, dlatego nie mogło zabraknąć jej w letniej posiadłości.
2

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Strefa wejściowa
Strefa wejściowa
Do domu wchodzi się poprzez małe patio. Przed słońcem chroni kawałek rozciągniętego nad wejściem płótna. Uwagę skupia minimalistyczna, stalowa rzeźba stojąca na środku.
Hol
Hol
Po wejściu do domu wita nas rzeźba niemieckiego artysty Jörga Immendorfa. Od razu wiadomo, że mieszkają tu kolekcjonerzy sztuki. Typowe dla południowego budownictwa jasne ściany i podłoga podkreślają słoneczny charakter wnętrza. By nie było zbyt monotonnie, fronty szafy wnękowej mają intensywnie niebieski kolor.
Salon
Salon
Właściciele cenią minimalizm. Ściany miały być tłem dla obrazów i grafik, dlatego nie ma na nich żadnych gniazdek, kabli, włączników i lamp.
Biblioteka
Biblioteka
To jedyne pomieszczenie utrzymane w klasycznym stylu. Ciemne drewno kontrastuje z jasnymi ścianami i podłogą. Brązowe skórzane fotele to klasyk designu - model LC2 zaprojektowany w 1928 roku przez słynnego architekta, Le Corbusiera.
Przedpokój
Przedpokój
Soczyście czerwona zabudowa w przedpokoju to odstępstwo od kolorystycznej konsekwencji. Za lakierowanymi frontami kryją się szafki, między nimi zaś zaś znalazło się miejsce na podświetlaną półkę, która służy do ekspozycji pamiątek i sztuki.
Łazienka
Łazienka
Ściany oraz podłogę wykończono przy pomocy arabskiego noża malarskiego. Dzięki temu powierzchnia zyskała jednolity wygląd. Wannę umieszczono w podłodze, prysznic za wysoką ścianką. Znalazło się także miejsce na saunę i...sztukę.
Kuchnia
Kuchnia
Dzięki temu, że większość szaf została ukryta za frontami otwieranymi na dotyk, kuchnia ma bardzo elegancki i salonowy charakter. Centralne miejsce to stół, przy którym toczą się rodzinne rozmowy.
Jadalnia na tarasie
Jadalnia na tarasie
Mimo, że dom ma powierzchnię 700 m.kw., domownicy i tak najwięcej czasu spędzają na zewnątrz. Przy ciężkim drewnianym stole stoją krzesła DSW projektu Ray i Charlesa Eamsów.
Basen
Basen
W klimacie śródziemnomorskim przydomowy basen to rzecz obowiązkowa. Właściciele kolejny raz pokazali, jak bardzo cenią sztukę - również w basenie znalazło się miejsce na rzeźbę.
Wczytywanie rekomendacji...