Loft na poddaszu

Loft na poddaszu
Miguel, portugalski architekt, urządził dla siebie i swojej rodziny wygodne mieszkanie na poddaszu starej kamienicy. Aż trudno uwierzyć, że za podniszczoną fasadą tego budynku kryje się tak nowoczesny apartament. Sporą jego część stanowi otwarta przestrzeń dzienna.
0

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Jadalnia
Jadalnia
Obok nowoczesnego stołu i krzeseł w jadalni stanął vintage'owy stół. Taka eklektyczna mieszanka dodała wnętrzu indywidualizmu. Rząd szaf o gładkich frontach w głębi pomieszczenia stanowi pojemną, a przy tym dyskretną garderobę.
Kuchnia
Kuchnia
Niewielki aneks kuchenny został skrojony na miarę potrzeb. Górne i dolne szafki oddzielono betonowymi panelami, których strukturę podkreśla oświetlenie zamontowane pod szafkami. Układ przestrzeni roboczej pozwala na utrzymywanie kontaktu z osobami przebywającymi w salonie.
Salon
Salon
Wszystkie okna w mieszkaniu wychodzą na jedną stronę. By maksymalnie doświetlić mieszkanie, architekt wyburzył prawie wszystkie ściany i stworzył salon otwarty na kuchnię i jadalnię. Tylko niewielkie sypialnie, pokój gościnny i łazienka stanowią oddzielne pomieszczenia.
Antresola
Antresola
Lekkie ażurowe schody prowadzą na antresolę z biurem. Niski murek, który od wewnątrz jest zabudowany półami na książki, stanowi bezpieczną barierkę. Jednolita podłoga we wszystkich strefach otwartej przestrzeni zdaje się ciągnąć w nieskończoność.
Łazienka
Łazienka
Łazienka wyłożona szczelnie zieloną mozaiką jest bardzo przytulna. Takimi samymi kafelkami wykończono również blat z dwoma umywalkami. Dzięki wielkiemu lustru wnętrze wydaje się dwa razy większe.
Domowe biuro
Domowe biuro
Swoje biuro na antresoli Miguel urządził w stylu loft. Tworzą go niebanalne meble na stelażach z metalowych rurek. Elementem dekoracyjnym jest rura wentylacyjna biegnąca z dolnego poziomu na zewnątrz budynku.
Taras
Taras
Taras to autorski pomysł pana domu. Stworzył go od podstaw, wprowadzając konieczne zmiany w bryle budynku i skracając dach. Schowany od zgiełku ulicy i roztaczający widok na rzekę i panoramę miasta, jest prawdziwą oazą w centrum Lizbony.
Wczytywanie rekomendacji...