Mieszkanie na Malcie

Mieszkanie na Malcie
Valletta to nie tylko stolica Malty, ale i kolebka śródziemnomorskiego stylu. Wąskie uliczki zabudowane wysokimi kamienicami tworzą urokliwy klimat. W jednej z tamtejszych starych kamienic mieszka architekt Simon Grech. Wąskie i długie wnętrze zamienił w funkcjonalną przestrzeń. Niespodzianka czeka w sypialni - z łóżka można dosłownie wskoczyć do wanny!
2

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Architektura
Architektura
Valletta to stolica śródziemnomorskiego stylu - wąskie uliczki wypełniają wysokie kamienice. W jednej z nich mieści się mieszkanie architekta, Simona Grecha.
Przedpokój
Przedpokój
Długie i wąskie mieszkanie wymagało przemyślanych rozwiązań. Przestrzeń w przedpokoju została dobrze zagospodarowana. Regał wbudowany w ścianę tworzy pojemną domową bibliotekę.
Garderoba
Garderoba
W przedpokoju mieści się też szafa - garderoba. Właściciele mieszkania zrezygnowali ze standardowych frontów - tak długa płyta meblowa byłaby zbyt monotonna. Zamiast niej zastosowali rolety, na których nadrukowali podobizny znanych ludzi związanych z Vallettą.
Salon
Salon
Salon powstał z połączenia dwóch pomieszczeń. Przy suficie wciąż widać belkę stropową, która dzieliła wcześniej przestrzeń na pół. Jasne wnętrze ożywiają kolorowe dodatki i sztuka.
Kuchnia
Kuchnia
Kuchnia została otwarta na salon. Wokół niewielkiego filaru zbudowano wyspę kuchenną, do której jest dostęp ze wszystkich stron. Białą, prosta zabudowę ożywiają regularne podziały frontów.
Sypialnia
Sypialnia
W sypialni mieści się największa atrakcja - wanna wbudowana w drewniany podest. Znajduje się na tym samym poziomie, co łóżko. Wystarczy podnieść wieko, by wskoczyć prosto do wanny.
Łazienka
Łazienka
Przy sypialni znajduje się też mała łazienka. Na drewnianym stelażu oparto ciężką, kamienną umywalkę.
Wczytywanie rekomendacji...