Mieszkanie na poddaszu

Mieszkanie na poddaszu
Strych w jednej z kamienic w Lionie mimo trudnej przestrzeni został zaadaptowany na wygodne mieszkanie. Grube belki stropowe wydzieliły cztery strefy mieszkania: kuchnię, strefę zabawy, wypoczynku i telewizyjną.
5

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Cztery strefy
Cztery strefy
Mieszkanie znajduje się na strychu zabytkowej kamienicy. Grube, skośne belki stropowe stanowiły nie lada wyzwanie. Ich układ zdeterminował całą aranżację wnętrza. Cztery belki wydzieliły cztery strefy mieszkania: kuchnię, strefę zabawy, wypoczynku i telewizyjną.
Strefa zabawy
Strefa zabawy
Pomiędzy dwoma białymi belkami dzieci mają swoje miejsce do zabawy. Pod oknem czerwona ławka. Można na niej nie tylko usiąść, ale także wejść i popatrzeć przez okno.
Strefa wypoczynku
Strefa wypoczynku
Kącik wypoczynkowy tworzą ikony design. Kanapa LC2 projektu Le Crbusiera, która idealnie mieści się pomiędzy dwiema belkami i sklejkowe fotele Ray i Charlsa Eamsów. Nad kanapą zamiast obrazu okno z pięknym widokiem na Lion.
Jadalnia
Jadalnia
Strefa jedzenia to niezbędne minimum. Prosty stół i krzesła kundle -każdy z mieszkańców ma swoje ulubione. Pod oknem stanęła drewniana ławka.
Sypialnia
Sypialnia
Sypialnię wydzielono pomiędzy grubymi białymi belkami stropowymi. Tworzy ją prosty podest z materacem. Na więcej mebli nie ma już miejsca.
Podesty
Podesty
Okna są umieszczone dość wysoko nad podłogą. Aby móc podziwiać piękny widok wymyślono specjalne podesty, które są równocześnie sprytnymi schowkami na różne przedmioty. Zrobione z jasnej sklejki wpisują się w prostą stylistykę wnętrza.
Widok
Widok
Z mieszkania rozpościera się niesamowity widok na cały Lion. To rekompensuje trudności z adaptacją strychowej przestrzeni i codzienne wspinanie się po wysokich schodach.
Wczytywanie rekomendacji...