zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej, z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować, lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji. więcej
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Mieszkanie projektanta mody

Mieszkanie projektanta mody
W hamburskiej kamienicy z 1885 roku projektant Bent Angelo Jensen urządził swój eklektyczny apartament. Nazywa go swoją twierdzą. Najbardziej ekstrawagancki jest salon z czarnymi ścianami, które świetnie eksponują dzieła sztuki współczesnej.
3

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Czarna ściana
Czarna ściana
Prosta kanapa wtapia się w tło czarnych ścian. Czarne są też zasłony. To wszystko tworzy tajemniczy, nieco teatralny klimat w salonie.
Domowa galeria
Domowa galeria
Każdy skrawek ściany, a nawet oryginalne stylowe drzwi służą do ekspozycji grafik, plakatów i przedmiotów z pchlich targów. Gospodarz ma słabość do jednych i drugich.
Duże okna
Duże okna
Olbrzymie arkadowe okna wpuszczają dużo światła do salonu. Dlatego ciemne ściany nie wydają się przeszkodą. Kolekcję starych winylowych płyt właściciel przechowuje nonszalancko na... podłodze.
Stylowy miks
Stylowy miks
Fotel w stylu vintage, klasyczny kandelabr i współczesny obraz tworzą efektowny miks. Takich połączeń jest w tym mieszkaniu więcej. Kaloryfer został zamaskowany pluszowymi "łańcuchami" do upinania zasłon.
Retro łóżko
Retro łóżko
Łóżko w stylu Chippendale przykryte dzierganą narzutą stanowi romantyczną część wystroju sypialni. Połączono je z patchworkowym parawanem z lat 20. w egipskie motywy i drewnianą figurką autorstwa rosyjskiego artysty.
Kącik na płyty
Kącik na płyty
Zamiast stolika nocnego przy łóżku stanął afrykański bęben. Kącik z tyłu przeznaczono do przechowywania płyt. Ich sterta może służyć za blat do odkładania drobnych rzeczy.
Kuchnia
Kuchnia
Kuchnia nabrała charakteru dzięki połączeniu białych kafli z szarym cementem. Uroku dodaje jej też czarna aksamitna zasłonka w jednej z szafek. Drewniany stół i krzesła ocieplają wnętrze.
Wczytywanie rekomendacji...