Mieszkanie w bunkrze

Mieszkanie w bunkrze
Architekt Reiner Mielke przekształcił dawny bunkier w Bremen w komfortowe mieszkanie. Wbrew skojarzeniom - przestronne i widne. To dzięki dużym oknom, pieczołowicie wyciętym w grubych betonowych ścianach.
2

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Architektura
Architektura
Reiner Mielke od przeszło 25 lat zmienia bunkry przeciwbombowe w luksusowe apartamenty. Jedna z jego pierwszych realizacji tego typu mieści się w Schwachhausen - ekskluzywnej dzielnicy Bremen.
Klatka schodowa
Klatka schodowa
Bunkry nie mają ścian nośnych. Cała konstrukcja opiera się na grubych zewnętrznych ścianach, co umożliwia dowolną aranżację mieszkania. Betonowe schody na piętro nadały temu wnętrzu charakter loftu.
Oryginalne akcenty
Oryginalne akcenty
W projektach mieszkań architekt zawsze zostawia jakiś akcent z przeszłości. Przez te metalowe drzwi z charakterystyczną klamką wchodziło się do bunkra. Teraz stanowią drzwi wejściowe do mieszkania.
Kolorowe akcenty
Kolorowe akcenty
By udomowić wnętrze, zastosowano zabieg z żywym kolorem. Pomalowana na zielono ściana z wybitym oknem, które doświetla przedpokój, jest bardzo dekoracyjna. W głębi widać domową bibliotekę z wygodnym fotelem do czytania.
Widok
Widok
Olbrzymie okna wpuszczają do dawnego schronu mnóstwo światła, a jednocześnie zapewniają wspaniały widok.
Kącik wypoczynkowy
Kącik wypoczynkowy
Dzięki przemysłowemu parkietowi przykrywającemu betonową posadzkę salon stał się przytulny. Jego wyposażenie spełnia kryteria prostoty i funkcjonalności.
Kuchnia
Kuchnia
Kuchnia z szarymi meblami i drewnianymi blatami jest nowoczesna, wręcz minimalistyczna. Za to sąsiadującą z nią jadalnię urządzono stylowym stołem i krzesłami o ażurowych oparciach. Dzięki temu wnętrze jest ciekawsze.
Galeria sztuki
Galeria sztuki
W tym samym budynku znajduje się dodatkowo galeria sztuki, prowadzona przez architekta. W surowym otoczeniu, na pobielonych betonowych ścianach współczesne malarstwo prezentuje się naprawdę efektownie.
Pokój muzyczny
Pokój muzyczny
Obok galerii jest też pokój, w którym Reiner gra na swoich ulubionych instrumentach, w tym na perkusji. Akustyka pomieszczenia pozwala delektować się dźwiękami, a grube ściany sprawiają, że muzyka nie przeszkadza sąsiadom.
Wczytywanie rekomendacji...